1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ortak Dayanışma seyredecek
Ortak Dayanışma seyredecek

Ortak Dayanışma seyredecek

Referandum öncesi yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Ortak Dayanışma Hareketi, CHP'de devam eden kongrelerle ilgili önemli bir karar aldı.

A+A-

Ortak Dayanışma Hareketi adına açıklama yapan Tekin Altuncu, Mahmut Bağcı, Nesrin Bulut, Fahri Gerçek, Abdullah Karabiber, Sabiha Kılıç ve  İnci Önay  kamuoyuna yaptıkları açıklamada,  "CHP Şehit Kamil ilçe kongresinde, kamuoyunda konuşulduğu ve bizlerden beklenildiği gibi aday belirleme çalışması yapmama kararı aldık" dedi. 

Yapılan ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi

"Bilindiği ve takip edildiği üzere, CHP kongre süreçleri takip etmektedir. Delege matematiğine yönelik, parti içi ekipçiklerle uzlaşma halinde götürülen, Ülke ve Kent sorunlarının ve bunlara yönelik çözüm önerilerinin konuşulmadığı kongre süreçlerinin hiçbir fayda getirmeyeceğini, bu gerçek orta yerde dururken, koltuk ve mevki elde edebilme derdine düşerek, bir kongre tasarlamanın hiçbir faydasının olmayacağını düşünüyoruz"

MAKAMLAR GELİP GEÇİÇİ

"Eğer, 2019 yılında yapılması düşünülen yerel seçimler ve genel ile başkanlık seçimleri, partimiz açısından bir başarısızlıkla sonuçlanır ise, parti içi elde edilen makamların ve adaylıkların hiçbir değerinin olmayacağının, tüm CHP’ liler tarafından anlaşılması gerektiğini, Bir memleket meselesinin var olduğunu ve bu meselenin tam ortasında yer aldığımızı, 2019 yılında yapılacak seçimlerin, ülkemiz için varlık – yokluk sorunu olduğunu, bu nedenle yapılacak olan kongrelerde ve kurultayda, sadece il – ilçe başkanı ya da genel başkanın seçilmeyeceğini bilmekteyiz"

TARİHSEL NİTELİK

"Yapılan ve yapılmakta olan bu kongreler, ‘tarihsel nitelik’ taşımaktadır. Ve bizler;Bu kongrelerde ‘tarihe not düşmek’ adına parti kamuoyundan gelen ısrarlı talepler karşısında, ortak bir yol ve fikir bulunabilme ihtimali üzerine şekillendirdiğimiz arayışımızı, 2 haftadır devam ettirmekteyiz. Bu anlamda CHP tabanımızdan ciddi bir teveccüh gördük.  Partililerimiz, delegelerimiz, yöneticilerimiz ve üyelerimizle bağlantı kurduk, toplantılar düzenledik, görüşler tesbit ettik. Tüm bu çalışmalarımızın sonucunda, var olan adaylar ve yönetimleri tarafından, partimiz – kentimiz ve ülkemizin geleceğine dair başarının gerçekleşebilmesi umuduyla, yapılacak olan CHP Şehit Kamil ilçe kongresinde, kamuoyunda konuşulduğu ve bizlerden beklenildiği gibi aday belirleme çalışması yapmama kararı aldık. Ortak Dayanışma Hareketi çatısı altında 2 yıldır düzenli olarak çalışmalarını sürdürerek genişleyen, sürekli üreten, teveccüh gören, referandum öncesinde yapmış olduğu çalışmalar ile Gaziantep’ te fark yaratan bizlerin, siyasete bakış açısından, ilke – prensip ve değerlerinden geri adım atma ya da vazgeçme manası taşımamaktadır. Yapılacak olan CHP Şehit Kamil ilçe kongre delegelerimizin ve tüm kongreler sonucunda oluşacak olan il delegelerimizin, en doğru kararı vereceğine olan inancımız tamdır" HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.