1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ortadoğu yeniden yapılaşacak
Ortadoğu yeniden yapılaşacak

Ortadoğu yeniden yapılaşacak

Buıldeast Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve eş zamanlı olarak düzenlenecek Gayrimenkul Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarı, 03-06 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+A-

Türk yapı sektörünün Ortadoğu ve Afrika ile Gaziantep’te buluşacağı Buıldeast Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve eş zamanlı olarak düzenlenecek Gayrimenkul Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarı, 03-06 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak fuarlar yapı sektörüne yön veren yerli ve yabancı firmaların buluşma noktası olacak. Sanayi Odası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve AKORT Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilecek fuarlar; yapı malzemeleri sektörü temsilcilerinin ürün, hizmet ve teknolojilerinin sergilenmesinin yanı sıra; üretici ve satıcı firmalarla, sektör profesyonellerini ve yatırımcılarını bir araya getirerek ve Ortadoğu’nun yeniden yapılaşmasında köprü görevi üstlenecek.

KATKI SAĞLAYACAK

Fuarlar üretici firmalara, meslek odalarına, üniversitelerin mimarlık, mühendislik bölümlerine, sivil toplum örgütlerine, kamu kuruluşlarına ve sektör yayınlarına da ev sahipliği yaparak fuar boyunca düzenlenecek etkinlik programları ile yapı dünyasına ışık tutmaya devam edecek. Düzenlenecek sektörel etkinlikler, yeni iş ve işbirliği fırsatları sağlarken, profesyonellere bilgi akışı sağlayacak, yeni iş fırsatları oluşturulmasına katkıda bulunacak.

CANLILIK KAZANDIRIYORUZ

Sanayi ve üretim şehri Gaziantep’in, Ortadoğu Bölgesi’nin yeni ve güçlü buluşma noktası olacağını dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Farklı sektörlerde düzenlediğimiz fuarlarla ülkemiz ve bölgemize sektörel anlamda önemli bir canlılık kazandırmaya gayret ediyoruz” dedi.  Gaziantep’in birçok alanda üretim yapan bir kent olduğunu kaydeden Adnan Ünverdi, “Suriye’de devam eden bu olumsuz durum muhakkak sona erecek ve bu ülke yeniden inşa edilecek. Bu noktada inşaat ve yapı sektöründe tecrübe sahibi olan şehrimiz için önemli bir fırsat doğmuş olacak.  Kentimizdeki firmalarımız yakın komşu ülkelerin yeniden yapılanması ve inşa edilmesine katkıda bulunacak. Bizler bu süreci iyi değerlendirmeli ve bölge ülkelerinin alt ve üst yapısının inşasında çok daha etkin rol üstlenmeliyiz. Bunu yapacak altyapıya ve potansiyele sahibiz” diye konuştu.  

AKKAYA: BAĞLANTILAR KURULACAK

Fuarların bölge ve ülke ekonomisine katkısının yadsınamaz bir gerçek olduğunu ifade eden Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da, “Ülkemizde ve dünyada önemi gün geçtikçe artan fuarlar ekonominin nabzının tutulduğu önemli ticari platformlardır. Fuarlar sayesinde yüzlerce alıcı ve satıcı bir araya gelerek iş bağlantıları kurabilmekte, böylece ekonominin çarklarını ve dinamiklerini harekete geçirmektedir” dedi.  Akkaya, “Yapı ve emlak sektörleri için önemli bir buluşma noktası olacak. Hem bölgemiz, hem de Suriye ve Irak’taki sektörel ihtiyaçların karşılanmasında öncülük edecek. Geçen sene ilk adımını attığımız, bu sene ikincisini düzenlediğimiz bu önemli fuarlarla sektöre ve şehrimize katkı sağlamak bizi gururlandırmaktadır. Fuarlarımıza katılan firmalara ve destek veren tüm kurumlara teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.