Çeber, Dülükbaba, Burç tabiat parkı  ve Yamaçtepe ile  İbrahim Orman Parkı, Erikçe Orman Parkı,  Belkıs orman parkı ile Oğuzeli Orman Parkına mangal ve ateş yakmamak suretiyle girişin serbest ancak mangal yakmak yasaklandı. 15.06 2024 tarihinden 29.09.2024 tarihine kadar yasaklanmıştır. Bu doğrultuda ilgili kurumlarımız bunun koordinasyonlarını ve takibini yapacaktır“ dedi. 

Vali Kemal Çeber, Emniyet Müdürü Celal Özcan ve İl Jandarma Komutanı Halil Şen ile birlikte emniyet ve asayiş ile ilgili istatistikler ve Kurban Bayramı tedbirleri ile ilgili bir basın toplantısı yaptı. Yaklaşan Kurban bayramı öncesi tüm önlemlerin alındığını belirten Çeber, “İl genelinde toplam 7935 kolluk personeli Bayram süresince görev yapacaktır. Halkımızın Bayramı huzur içerisinde geçirilmesi için tatil sürecinde Jandarma komutanlığımızı Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik güvenliği açısından farklı noktalarda emniyet kemeri, motosiklet kask ehliyet kontrolü ve alkol kontrolü yapılması için personel görevlendirmeleri yapılmıştır” dedi. 

Bu master planı başka plan Bu master planı başka plan

HER NOKTADA GÖREVLENDİRME YAPILDI

Şehirler arası otobüs terminalinde ve yolcu otobüslerinde yolcu görünümünde sivil personel görevlendirildiğini belirten Çeber, “Bunlar sürücü ve yolcuların trafik güvenliği ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda gerekli bilgilendirmeler yapacak. Ayrıca halkın yoğun olarak bulunduğu Cadde, Bulvar, Park AVM gibi güzergahlarda devriye ekip görevlendirilmesi yapılmıştır. Kurban kesim yerleri, camiler, mezarlıklar ve pazar yerlerinde gerekli trafik ve emniyet tedbirleri alınmıştır”

GİRİŞLER YASAKLANDI

Vali Çeber, orman yangınlarının giderek arttığını ve 12 günde  62 orman yangını ve 523 arazi anız yangının meydana geldiğini belirterek, “*Dolayısıyla sadece 12 gün içerisinde 64 yangını. Bu sıkıntının boyutunu gözler önüne seriyor.  O nedenle Dülükbaba, Burç tabiat parkı  ve Yamaçtepe ile  İbrahim Orman Parkı, Erikçe Orman Parkı,  Belkıs orman parkı ile Oğuzeli Orman Parkına mangal ve ateş yakmamak suretiyle girişin serbest ancak mangal yakmak yasaklandı. 15.06 2024 tarihinden 29.09.2024 tarihine kadar yasaklanmıştır. Bu doğrultuda ilgili kurumlarımız bunun koordinasyonlarını ve takibini yapacaktır “ dedi. 

Editör: Ebru Kont