1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Onlar bile itiraz etti
Onlar bile itiraz etti

Onlar bile itiraz etti

Kent gündeminden düşmeyen, Valilik kısmıyla ilgili süre verilen Milet Bahçesi Planına askı süreci içerisinde Gaziantep Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü’nün de itirazda bulunduğu öğrenildi.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında gündeme gelen ve komisyona gönderilen Millet Bahçesi Planı’na itirazların Stadyum kısmıyla olan bölümü reddedilirken, Valilik kısmına yapılan itirazlar için ise komisyona süre verilmişti. Millet Bahçesi Planına yapılan itirazlar arasında Gaziantep Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü’nün olması dikkat çekti.

MİLLET BAHÇESİ PLANINA İTİRAZ ETTİLER

Millet Bahçesi planına askı süresi içinde Mimarlar Odası, Gaziantep Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, İnşaat Mühendisleri Odası, Yaşam ve Kültür Derneği, 8. Bölge Eczacılar Odası, İyi Parti, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği, Turizm Derneği, Gaziantep Kulübü Derneği, Elektrik Mühendisleri Odası, Gaziantep Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, Duygu Zengin, Ali Haydar Orak, Yılmaz Kireç, Hasan Şencan, Beyhan Külekçi, Yeşim Kaygın, Burak Baydemir, Ceren Uğurluer, Hamit Korkmaz, Melek Yıldız, Mehmet Özdemir, Abdulselam Özaslan, Velica Kılınç, Zafer Külekçi, Kadir Erdoğan, Ahmet Yılmazkaya, Remzi Büyüknacar, Sonay Davranmaz, Mesut Köse, Vijdan Aktaş, Ayşe Tuğçe Döver, Umut Can Kadaş, Ali Karakan, İbrahim Halil Zengin, Ahmet Bilmez, Hüseyin Cahit Kargıner, Faruk Kılıç, Ahmet Doğan Yardı, Osman Kaplan, Cuma Yaprak, Şahin Bahadır, Yunus Emre Özmen, Ercan Korkmaz, Kemal Tankut, Mete Büyükmurat, Hüseyin Döver, Şenay Kurt, Mehmet Eftal Olgun, Aysel Gür, Ahmet Eren Dağcı, Eyüp Can Şenkahveci, Lütfü Demir, Sait Çiçek, Mehmet Suat Gören, Arzu Kalkan, Yeşil Ertürk, Sevgi Zerdalioğlu, Dilek Gecik, Uğur Kalkan, İnan Gencer, Mustafa Aslan, Gökhan Gören, Emine Bayraktar Bülbül, Ayşenur Mizmizoğlu, Adnan Erol, Mehmet Coşkun Atalamış, Cemal Dağdeviren, Vakkas Doğan, Hayri Katarcıoğlu, Memik Vurucu, Mehmet Neşet Uçar, Av. Berkay Uçar, Osman Bulut, Ali Vefa Yurdal, Şahin Ateşoğlu, Aykut Ekinci, Zeynel Güçyetmez, Erkan Özsavaş, Hikmet Güneş, Eray Yıldız, Münevver Erpolat, Hasan Nesanır, Kamil Gereçci, Mehmet Ali Alparslan, Ercan Küçükosmanoğlu, Kumluca Gayrimenkul, Necmettin Ballı, Bilal Çınar, Mustafa Altın, Müslüm Sezer, Fatih Kara, Veli Alkat, Recep Kavcı, Önder Gümüş, Cengizhan Maraz, Yunus Nadi, Zennur Karayılan, Fatih Yurt, Akçay Trafik, Seyhan Bozkurt, Hayri İlban, Kaya Elektronik, Kardeşler Simit, Esen Fotoğrafçılık, Av. Ferit Belgin, Latif Kaplan, Tarık Aytekin, Dilfuroz Can, Zeki Gürsel, Mehmet İrfan Demirci, Ali Mert Özsoy, Beyzanur Ayvaz, Necati Binici, Mustafa Kemal Soycan, Hasan Türk, Mahmut Demirel, Bekir Sıtkı Severoğlu, Aylin Kutsal, Demet Şahin, Burkay Güçyetmez, M.Osman Tezel, Hüseyin Şahin, Fatma Aslı Tezel, İsmail Tümer, Hüseyin Filiz, Mehmet Ağah Atılgan, M.Yezdan Güldeş, Oktay Bakkaloğlu, Orhan Yılmaz, Ertan Direkçi, Mustafa Hürcan Kutsal, Canan Severoğlu, Alev Öğüt Akkaya, Mehmet Serdar Karakaş, Melda Sözmen, Dilber Kurtal, Begüm Taş, Sabri Uzun, Mustafa Yiğit, Dinçer Uğurluer, Gülgülendam Ekici, Ersin Atar, Tolga Keskinsoy, Halil Kazaz, Ahmet Haratoğlu, Hurşit Beste, Metin Taydaş.

SÜRE VERİLMİŞTİ

Gündemin 12.maddesi olan İncilipınar mahallesi N38-C3,N38c-18c, 18d,nazım ve N38c-18d-2c,2d,N38c,18c-1a,1d uygulama imar paftalarında revizyon nazım ve uygulama imar planına yapılan itirazlar 2019 yılı Kasım ayı dönem toplantısının 15.11.2019 günlü 2. birleşiminde müzakere edildi. Millet Bahçesi planı iki ayrı etapta ele alınacak. Birinci etap olarak belirlenen daha önce Stadyum olarak kullanılan alanda itiraza konu revizyon imar planı ile bir bölümü kapatılmış olan Prof. Muammer Aksoy Bulvarı ie ilgili itirazlar kısmı kabul edildi. Kısmen kapatılmış olan 35 metre en kesitli imar yolunun imar planlarına yeniden işlenmesi ve böylece ulaşım sisteminin sürekliliğinin sağlanması, Bahsi geçen imar yolunun açılmasına paralel olarak daha önce stadyum olarak kullanılan alan ile ilgili yapılan itirazların kısmen kabul edilerek bu bölümünün batısındaki Sabahat Göğüş caddesi ve kuzeyinde Kamil Ocak caddesinin mevcut teşekküle göre yeniden düzenlenmesine karar verildi. İkinci etapta ise imar planına yeniden işlenen 35 metre en kesitli imar yolunun güneyinde kalan 15 Temmuz Demokrasi Meyanı ve Valilik binası ile ilgili plan kullanımlar plan bütünü ve geneline yapılan itirazlar için komisyona süre verilmesinin 5216 sayılı büyükşehir belediyesi kanununun 7. maddesinin b fıkrası gereğince kabülüne katılan üyelerin oy birliği ile karar verilmişti. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.