1. YAZARLAR

  2. Ömer Lök

  3. Ömer Lök ile Cuma Yazıları
Ömer Lök

Ömer Lök

Yazarın Tüm Yazıları >

Ömer Lök ile Cuma Yazıları

A+A-

MERHABA DOSTLAR

Heybe dolmayınca yük taşınmıyor... Uzun bir aradan sonra sizlerle CUMA YAZILARI ile buluşmak çok güzel... Aslında benim gibi bir Gaziantep aşığı insan için bu ayrılık çok tuhaf olmalı. Yadırganmalı, sorgulanmalı... Bir sebep var elbet... Belki de KÜSTÜM! Dağ dağa küsmüş, dağın haberi olmamış... Gözden ırak olununca gönülden de uzak olunuyor. Vefa, İstanbul'da bir semt adıymış meğer diyorsunuz. Çekiyorsunuz elinizi ayağınızı her şeyden... Bir de bakıyorsunuz aylar yıllar geçmiş dostlarınızı ihmal etmişsiniz. Susmak, küsmek çözüm değil elbet. Ama insan bazen inzivaya çekilmek istiyor. Ruhunu dinlemek. Sessiz çığlık gibi bir köşede durmak... Bu memleket adına bir şeyler söylenmeli ve eteğinizde bir şey varsa dökülmeli... Bunun vebali var diyerek döndüm. Yeteri kadar dinlendim herhalde! Klasik güzel bir deyiş vardır; ‘'Suskunluğum asaletimdendir'' diye... Baktım suskunluğum birilerinin işine geliyor, fincancı katırlarını ürkütme zamanı n geldiğini anladım o zaman... Sahipsiz ve lidersiz bir Gaziantep... Nerden dem vurayım,... Yılan hikayesine dönen stat projesinden mi? Yoksa eğitimde sonuncu olan ve yerlerde sürünen bir Gaziantep gerçeğinden mi? Göç sorununu bu kez iliklerine hisseden bir şehir efsanesi olduk buna mı yanalım, Kültürel yozlaşmaya mı ağlayalım, illet eden trafik sorununa mı? Daha bir Gaziantepspor'a bile sahip çıkamıyoruz! Stadını yapamayan, takımını emaneti ehline veremeyen bir şehirden ne bekliyoruz. Elin oğlu gelir aslan gibi işini görür. Sana müstehak! Vatan şairi Mehmet Akif ne demiş; Sahipsiz Vatanın Batması Haktır, Sen Sahip Çıkarsan Bu Vatan Batmayacaktır. Bugün ne ile karşı karşıya kalmışsak bunun sorumlusu yıllardan beri süregelen iç hesaplaşmalardır. Kısır çekişmelerdir. Küçük ve basit hesaplardır. Maalesef bu memleketin sözünü söyleyenler, iktidar kavgasındadırlar... Fikir üretmek bir yana dursun, düşüneni ya da farklı olanı dedikodu yaparak aşağıya çekmekte üstümüze yoktur! Gaziantepspor bizim aynamız! Bakın aynaya görün halinizi!

MAMEDAĞA

La yorum dilim şişmiş taman. Naadeni oldu benim gonuşug etmeyeli. Amma şimdik yüreemin şişini indiricim. Hak dinine gondurucum genderi. Melmekette aslanı kediye boğdurmuşlarda icarımız yog.. Tabahanadan geçiykene bi bagdım 3-5 gişi bi oğlanı dövüyler. La neydiysiz deyn annaçlarına dikildim. Bi bagdım baa da kenar kesiyler yalavaçlar... Deynee çekteem kimi alimallah genderi önüme gattım. Civil cücöö kimi gaştılar. Gadasını aldım genderin. Kötek yiyen oğlanı galdırdım ; Ney olum seni niyen hışnaylardı dedim. Mamed ammi bunnar dışarılı... evimi dezgahımı yıhııylar, beni yeritmeyler ,sürüyler beni burdan... Yeri kag oolum dik dur layn, yiğit ol bahıym, mıhaat ol sen saa deyn salık verdim... Neynemeli baa mı galmalı bu işler... Üç otuz yaşamışım, uşak devşek bi yandan... Melmeket çocoo garip galmış gendi torpağında. Gelene gapımız açık amma dağdan gelip bağdakini govmanın ne alemi var. Eyy sen saab çıgmazsan saab çıhan çog olur. Ne gıymatı var.. accık aşım, gaygısız başım... yeri baalım...

HARBİDEN

Fırat Aydınus'un evine kadar gidip kapısını çalıp, eşini rahatsız eden ve kamera ile polis baskını yapar gibi tezgah peşinde koşan zihniyet, Aziz YILDIRIM'ın evinin önünde kul köpek olur... Beyaz TV ve spor müdürüne soruyorum. Şike ile ilgili olarak gece vaktinde Aziz Yıldırım'ın evine muhabir gönderip, karısına soru sor-durtabiliyor musun? Ertem Şener bunu yiyebiliyor musun?

CUMA DEYİŞİ! ­

BEKLEMEYİN! Nazik olmak için, bir gülümseme beklemeyin. Sevmek için, sevilmeyi beklemeyin. Dostunuzun değerini anlamak için, yalnızlığı beklemeyin. Öğütleri hatırlamak için, düşmeyi beklemeyin. Dua'ya inanmak için, acıları beklemeyin.

BÖÖN DOĞANLAR; Oğlansa; Sümüklü Fahas, Gızsa; Yapıklı Hayce

GüNÜN YİMEE; Burgul Pilo, yeşil samsak, ev ekmeenen dürüm yapılıcı yinici... Biz eyle böödük..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.