1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okul yaptırma yarışına devam
Okul yaptırma yarışına devam

Okul yaptırma yarışına devam

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına destek tüm hızıyla sürüyor.

A+A-

 Kampanya kapsamında Hayırsever Rıdvan Fadıloğlu tarafından Şehitkamil İlçesi Atatürk Mahallesine 6 derslikli Anaokulu yapımı için, Hayırsever Murat Özgüler ise oğlu adına Şehitkamil İlçesi İbrahimli Mahallesine inşa edilecek 6 derslikli Anaokulu yapımı için protokol imzaladı. Bunun yanı sıra  Çelikaslan Tekstil Ailesi tarafından, Şahinbey İlçesi Yeditepe Mahallesine 32 derslikli Anadolu Lisesi, Grand Tekstil Ailesi tarafından, Şehitkamil İlçesi Fıstıklık Mahallesine yaptırılacak 8 derslikli Anaokulu, Safyün Halı Ailesi tarafından Şehitkamil İlçesi Beylerbeyi Mahallesine yaptırılacak 32 derslikli Anadolu Lisesi ve Kaplan kardeşler Ailesi tarafından Şahinbey İlçesi, Mavikent Mahallesinde 24 derslikli İmam Hatip Lisesi yapımı için protokol imza töreni düzenlendi.

FADILOĞLU ANAOKULU YAPTIRACAK

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan, “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyası tüm hızıyla devam ederken, bir destek de Şehitkamil Belediye Başkanı Hayırsever Rıdvan Fadıloğlu’ndan geldi. Hayırsever Rıdvan Fadıloğlu tarafından Şehitkamil İlçesi Atatürk Mahallesine 6 derslikli Anaokulu yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Gül, “Rıdvan Başkanımıza teşekkür ediyorum. ‘100.Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasına 3 tane katkısı oldu. Belediye olarak yerlerin hazırlanması, imar düzenlemeleri ve benzeri bütün konularda önümüzü açtı”dedi Hayırsever Rıdvan Fadıloğlu ise, “Öncelikle Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Gaziantep’e 100.yılda 100 eğitim kurumu kazandırılması noktasında atılan adımdan dolayı. Bizde daha önce gönlümüze almış olduğumuz böyle bir okul çalışmasını hızlandıralım kampanyada bizim de tuzumuz olsun istedik”

HAYIRSEVER MURAT ÖZGÜLERDEN ANAOKULU DESTEĞİ
Gaziantep Valiliğinin koordinesinde başlatılan, “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyasının son günlerinde hayırseverler tarafından kampanyaya destekler tüm hızıyla sürüyor. Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcısı Hayırsever Murat Özgüler tarafından, Şehitkamil İlçesi İbrahimli Mahallesine inşa edilecek 6 derslikli Anaokulu yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Hayırsever Murat Özgüler, “Aile olarak böyle bir hayrı yapmak her zaman gönlümüzde vardı. Yaklaşık 14 yıldan beri Milli Eğitim adına bize ne gelse her türlü şeyi teknik olarak çözmek adına kendi içimizde emek verdik. Tabi kıymetli evladımız adına yapılan bu şekildeki bir okul bizi hem hüzne mutluluğa sevk ediyor. Evladımızın adının bu şekilde ömür boyu yaşıyor olması bizi çok daha mutlu edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

ÇELİKASLAN AİLESİNDEN ANADOLU LİSESİ

Hayırsever Çelikaslan Tekstil Ailesi tarafından, Şahinbey İlçesi Yeditepe Mahallesine 32 derslikli Anadolu Lisesi yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Valilikte düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Kılıçparlar, Hayırsever İrfan Çelikaslan, Mehmet Çelikaslan ve Mustafa Çelikaslan katıldı.   Hayırsever Çelikaslan Ailesi, “Bizim için de gurur duyacağımız bir gün. Merhum annemiz ve babamız adına yapımını üstlendiğimiz Anadolu Lisesine katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Eğitim en önemli etkendir. Ülkemizin eğitimine katkıda bulunmak noktasında bunun gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

GRAND HALI TEKSTİL AİLESİ ANAOKULU YAPTIRACAK

Hayırsever Grand Tekstil Ailesi tarafından, Şehitkamil İlçesi Fıstıklık Mahallesine yaptırılacak 8 derslikli Anaokulu yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Valilikte düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Kılıçparlar, Hayırsever Yusuf Ziya Güzel, Hüseyin Güzel, Mustafa Fındık ve İbrahim Rüştü Fındık katıldı. Törende konuşan Vali Davut Gül, “100.Yılda 100 Hayırsever kampanyasına 3 okul katkısı sundunuz. Ben hem Güzel Ailesine hem Fındık ailesine, Grand Halı Ailesine teşekkür ediyorum. Allah sayılarınızı arttırsın. Bu okulda yetişen çocuklarda sizler gibi vatanına, milletine hayırlı insanlar olur.”dedi

SAFYÜN HALI AİLESİ TARAFINDAN ANADOLU LİSESİ YAPTIRILACAK

Hayırsever Safyün Halı Ailesi tarafından Şehitkamil İlçesi Beylerbeyi Mahallesine yaptırılacak 32 derslikli Anadolu Lisesi için Valilikte protokol imza töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Kılıçparlar, Hayırsever Suat Gölbaşı, İbrahim Gölbaşı ve Ahmet Gölbaşı katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, “Gölbaşı Ailesine teşekkür ediyoruz. Hayır hasenat konusunda, her konuda elinizi taşın altına koyuyorsunuz. ‘100.Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasına desteklerini istediğimizde, özel bir projesi ve mimarisi olan 32 derslikli bir okul seçtiniz. Allah hayırlı etsin. İnşallah orada yetişen evlatlarımızın, kardeşlerimizin de sizin gibi hayır hasenat sahibi olmalarını nasip etsin.”dedi. Hayırsever Safyün Halı Aile üyeleri de protokolün hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, bu hayra vesile olan herkese teşekkürlerini iletti.

KAPLANKARDEŞLER AİLESİNDEN İMAM HATİP

Kampanyaya destek veren Hayırsever Kaplan kardeşler Ailesi tarafından Şahinbey İlçesi, Mavikent Mahallesinde 24 derslikli İmam Hatip Lisesi yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Valilikte düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Kılıçparlar, Hayırsever Selahattin Kaplan ve Mehmet Kaplan katıldı. Vali Davut Gül burada yaptığı konuşmada, “Selahattin Bey başta olmak üzere bütün Kaplan kardeşler ailesine müteşekkiriz. Şehrin her köşesinde okullar, camiler ve Kur’an kursları gibi birçok hayır hasenat yapıyorsunuz. ‘100.Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasına katılmanızı istirham ettik. Sağ olun kırmadınız. Allah hayırlı etsin.”dedi Hayırsever Selahattin Kaplan, “Şu anda devam eden bir cami inşaatımız var. Bu zamana kadar birçok protokol imzaladık ama bu protokol ile ailemizdeki herkes bu kadar mutlu olmamıştı. İnşallah bunun gibi protokolleri yapmaya devam edeceğiz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi

Hayırsever Mehmet Kaplan hem şehrimize hem de ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, gelecekteki nesillere katkı sunmak istediklerini belirtti.

Konuşmaların ardından imzalar atılarak Vali Davut Gül tarafından, Hayırsever Kaplan kardeşler Ailesine teşekkür belgeleri verildi.   HALİL ŞARKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.