1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI

A+A-
Bu bir dikkat yazısıdır

Gaziantepspor'un Kasımpaşa galibiyetine çok ihtiyacı vardı.. Bu galibiyet, süper ligde Fenerbahçe, Beşiktaş, Kayseri ve Sivas gibi 5 maçlık zor bir periyotta takım üzerinde yaşatacağı olumlu veya olumsuz havanın yanısıra, yeniden yapılanmaya gidilen kulüpte başkan dahil herkese rahat bir nefes aldıracaktı..
Nitekim aynen öyle oldu..
Kulübü düşünen, takımı seven herkes, Kasımpaşa maçının 90 dakikasına yayılan bazı bölümlerde sergilenen oyundan hoşnut kalmasa da, sonuç itibarıyla rahat nefes almanın ve sıkıntılı olabilecek günlerin, kısmen de olsa önüne geçmenin keyfini yaşadılar..
Maç sonrası en fazla konuşulan şey, defans yönlü zaafiyetler oldu..Bunu herkes gibi teknik adamlarda görüyor ve mutlaka tedbirini onlar alacaklardır.. Hele önümüzde bir Fenerbahçe maçı var ki, bu müsabakanın Kasımpaşa maçı kadar kolay olmayacağı kesin..
Cumartesi günü oynayacağımız bu maça kadar teknik adamların bu yöndeki çalışmalarını dikkatle takip edecek ve sizlere ulaştıracağız..

SİSTEM OTURMALI, HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Ama dilerseniz burada Gaziantepspor'daki ciddi gelişmelere dikkat çekmek istiyorum.. Kulüpte idari yönden oldukça önemli değişiklikler yapıldı. Bunlar asla küçümsenecek şeyler değil..Yıllardır tam yetkiyle donatılacak bir menejer ile kulüp müdürüne ciddi biçimde ihtiyaç duyuluyordu. Bunlar belki vardı ama, biraz yetki yönünden, ama ön önemlisi kendilerini değiştirme, geliştirme ve yeni ufuklara açılma noksanlığı yüzünden ciddiye alınacak kadar önemsenmiyordu..
Haliyle kulüpte bir başıbozukluk, keyfi hareket etme, personel ile futbol ekibi ve teknik adamlar arasında ciddiyet gerektiren önemli konularda tam tersi bir görüntü sergilenmesi, sıradanlaşan bir kulüp haline getirilen Gaziantepspor adına yakışmayan görüntüler oluşturuyordu..
Sorun ve yaşanan olaylar o kadar çok ki, kısaca söylemek gerekirse, kulüp ciddiyetten uzak bir hale getirilmiş, sevgi ve saygı bir yana, herkeste şüphecilik ve ihbarcılık endişesi başlatılmıştı.. Bu olumsuz ve kulübün geleceği açısından tehlike arzeden durum, belki yaşam biçimlerine uygun olanlar için normal görülebilir.. Bu ortamdan memnun olanlar için, Gaziantepspor kulübü asla vazgeçilmeyecek kadar önemli bir kulüp haline gelir..
Ama kulübün çağdaş bir yapıya oturması, sisteme girmesi, bu yönde ciddi çalışmalar başlatılması, eski ciddiyetsizlikten ve başıboşluktan uzaklaşılması, o kafaları mutlaka rahatsız edecektir..
Bunun içindir ki, sürekli puslu hava koklanır..Yoksa bile olması için çaba gösterilir.. Yanlışı doğru göstermeye çalışıp çevreyi de öyle düşünmeye zorlarlar.. Bu konu o kadar ayrıntılı ve farklı ki, zaman zaman görüşlerimi dile getireceğim..
Son sözüm şudur;
Eğer İbrahim Kızıl ve beraberindeki arkadaşları, kulüpteki eski alışkanlıkların sürmesini sağlayacak bir tutum içerisine girer, yetki karmaşası yaşanmasına yol açacak davranışlar sergiler, eski başıbozukluğun devamını isteyenlerin etkisine kapılıp yanlış işler yapmaya başlarlarsa, inanın Gaziantepspor'a çok yazık etmiş olacaklardır..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.