1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ İLE HAFTAYA BAKIŞ
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ İLE HAFTAYA BAKIŞ

A+A-

*NİGRİS'İN İŞARETİ
*ŞAHİNBEY BELEDİYESİNDE OLUP BİTENLERİ ÖĞRENMEK İÇİN MEHMET İZOL DİYE BİRİSİNİ MUTLAKA DİNLEMEK LAZIM
*ÖKKEŞ ERUSLU BAŞKANLIĞI İSTİYOR MUŞ
*VATANDAŞIN ŞİKAYETLERİ

*NİGRİS'İN İŞARETİ

De Nigris Ankara'ya giderken hocasına parmaklarıyla 2 işareti yapıyordu. Futbolda bunun anlamı 2 gol olarak bilinir..
Elbette bu işareti yaparken 2 rakamını kendisi için mi, yoksa takımı için mi yaptığı konusunda üzerine gidip öğrenme merakı yerine, sadece gülümsemeyle geçildi ve "inşallah"denildi.. İşte Nigris'in o 2 işareti dün Gençlerbirliği Oftaş maçıyla gerçekleşti.. Nigris belki kendisi için 2 gol işareti yapmıştı ama bu hiç farketmedi, çünkü takımı 2 golle deplasmandan galip ayrılınca işareti doğru çıkmış oldu..
Dün akşam zaten o golüyle yine harikalar yarattı. Atılmasıyla, vurulmasıyla öyle sıradan bir futbolcunun asla gol yapamayacağı vuruşu Nigris gerçekleştirdiğine göre, bu O'nun kalitesi kadar Gaziantepspor'un böyle bir futbolcuya sahip oluşunun belgesi niteliğini taşıyordu.. Ama Nigris'in bir hatası vardı, 3 sarı kartlı olmasına karşın hakemin göreceği biçimde sarı kartı hakedecek davranışta bulunmaması gerekiyordu. Şimdi Ankaraspor maçında oynamayacak.. Ama önemli değil.. Nasıl olsa kartını dörtleyecekti..
Dünkü maç aslında Gaziantepspor için Kayseri maçı kadar önemliydi... Beraberliğin bile kötü sonuç denilmeyeceği maçta alınan 3 puan tek kelimeyle müthiştir. Artık seri yakalamak ve hiç yakışmadığımız alt sıralardan kurtulmak gerekiyor.
Hoş şimdi puan cetveline bakın Fenerbahçe ile puanımız aynı durumda. Hatta biz bir sıra üstteyiz..
İnşallah böyle devam eder..

*ŞAHİNBEY BELEDİYESİNDE OLUP BİTENLERİ ÖĞRENMEK İÇİN MEHMET İZOL DİYE BİRİSİNİ MUTLAKA DİNLEMEK LAZIM

Bu kişiye mutlaka, ama mutlaka kulak verilmesi lazım.. Adı Mehmet İzol.. Şahinbey Belediyesi'nde belirli bir süre görev yaptırılmış.. Görev ama ne görev.. Adamın iddiasına göre hem bedava çalıştırmışlar, hem de Voleybol takımı başta olmak üzere bazı firmalardan ve kişilerden sağlanan paraları teslim alma ve adreslerine götürme yetkisi vermişler.. Gazeteye geldi, önce belediyede olup bitenler hakkında birşeyler anlattı. Sonra geçen yıl bana ve eşime yapılan saldırıyla ilgili, Şahinbey Belediyesi'nin önemli isimlerinden birisinin kendisine yaptığı tehdit ve gözdağı niteliğindeki konuşmayı aktardı. Hatırlarsanız daha önce bu konuda, bir başka yerel gazetemizin bu konuşmayı kasete çektiğini ama söz verdiği halde bu kaseti bize vermediğini yazmıştım.. Sevgili Okurlar.. Bu Mehmet İzol adındaki vatandaşı ilk kez gördüm. Yaptıklarından dolayı suçunun ve günahının çok olduğunu biliyor, pişmanlığını dile getiriyor, ama kendisini bu duruma getirenleri de isim isim söylüyor.. Bu kişiye ilk gün, bana anlattığı şeylerin çok ciddi olduğunu söyleyerek, belge olmadığı takdirde inanmayacağımı söyledim.. Çok ilginç, ertesi gün söylediklerinin doğru olup olmadığını kanıtlamak açısından elinde ne kadar belgesi varsa aldı getirdi.. Ayrıca yaşadıklarını, belediye'nin başta kooperatif ve müheahhitler olmak üzere, işadamları, firmalar ve basın ilişkilerini anlattı. Kimlerden para alınıp kimlere verildiğini, içerisinde aşklar, sevgililere özel tutulan evler ve en önemlisi tanıdık simaların akıttığı parayla ilgili olan macerasını tek tek anlattı. Dinledim, okudum ve inceledim... İnanın dondum kaldım.. Şimdi olay mahkeme aşamasında olduğu için bunları ayrıntılarıyla yazıp, yayınlayamıyorum.. Ancak bir gerçek var ki, mahkemelik olan durumun dışında, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, ilin Valisi ve Başsavcılığın ilgisini çekebilecek gelişmeler hakkında bilgi ve belgelerin, bu kişiden mutlaka istenmesi ve dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum.. Bu kişinin adresi ve telefonu mevcuttur. İsteyen yetkiliye verebiliriz.

*ÖKKEŞ ERUSLU BAŞKANLIĞI İSTİYOR MUŞ

Siyasi kulislerde artık herşey konuşuluyor. Yerel seçimlerin 2008'de yapılmasına kesin gözle baktığım için, sizlerle sık sık siyasette yaşanan gelişmeleri ve belediyelerle ilgili faaliyetleri aktaracağım. Yazdıklarım dedikodudan öte, gerçeklerin yer aldığı gelişmeler doğrultusunda olacak. Biliyorsunuz geçen hafta belediyeler hakkında, özellikle Sayın Ökkeş Eruslu'nun bu işe soyunma düşüncesi konusuna el atmıştım.. Farklı telefonlar aldığım gibi, önemli kişilerle görüş alışverişinde bulundum. Bunlardan en önemli saydıklarımdan birisi "Sayın Özekşi, iyi yazmışsın, hoş yazmışsın ama Ökkeş Eruslu, gerçekten belediye başkanı olmayı kafasına koymuş" dedi. Her ne kadar aynı görüşte olmadığımı söylesem de, "Anlaşılan siz daha Eruslu'yu iyi tanıyamamışsınız. Kafasında şu anda belediye başkanlığı yatıyor, buna Başbakan karşı çıksa bile, o bu işi yapabileceğine inanıyor" dedi. Ne dersiniz, Sayın Eruslu'yu iyi tanıyan birisi olan bu sese kulak verip dikkate alalım mı ? Benim görüşüm ve düşüncem hala Sayın Eruslu'nun böyle bir teşebbüste bulunmayacağı yönünde... Çünkü büyük yanlış yapar, üstelik şu görüntüyle aday gösterilmesini de mümkün görmüyorum.. Ancak yine de dikkate almak gerekiyor.. O zaman gelişmeleri dikkatle izlemeye başlayalım..

*VATANDAŞIN ŞİKAYETLERİ

Bugün ağırlık noktamız okuyucu şikayetleri olacak.. Biliyorsunuz, vatandaşlardan sık sık aldığımız şikayetleri yansıtmak, mesleğimizin en öncelikli görevleri arasında geliyor. Halkın sesini duyurmaya aracı olmak kadar, bunların çözümünde çaba sarfetmek işimizin diğer parçası.. Vatandaşların yaptığı şikayetlerden sadece bir kısmını yansıtabildiğimiz 'haftaya bakış' köşesinde, bu eleştirelere verilecek yanıtlar veya açıklamalar yine aynı sütunlarda yayınlanacaktır.

*KARATAŞ'TA LİSE ÖĞRENCİLERİNE SİGARA SATILIYOR

Mesaj : İyi çalışmalar, Gaziantep'te ikamet ediyorum, bir kamu kuruluşunda çalışıyorum. Karataş mahallesinde oturuyorum ve bir çok şeye göz yumamıyorum. Örneğin 401 nolu cadde üzerinde Karataş mahalle evi karşısında olan K.S. adlı bir işletmede her türlü yanlışlıklar dönüyor. Emine Konukoğlu Lisesi ve diğer okul öğrencileri belirttiğim işletmeyi mesken edip açık sigara ihtiyacını ordan karşılıyor. Açık sigara satan tek işletme orası biliyorum. Gencecik gençlerimizi zehirliyor olmaları beni çıldırtıyor. Nereye nasıl bildireceğimi bilemediğimden sizlerin yardımınızı bekliyorum. Sizler bana bu konuda yardım ederseniz hep beraber çocuklara açık sigara satan, alkol satan işletmeleri zorlayabiliriz, teşekkürler Gürcan BURAK
Adı Soyadı : gürcan burak 

*YEŞİLKENT MEZARLIĞINDA NELER OLUYOR NELER

Sayın gazete yetkilileri, Yeşilkent Mezarlığına lütfen bir el atılmasında öncülük edin. Bu mezarlıkta rezalet diz boyu, bakımsız, pis, düzensiz. Üstelik yollar rezalet. Aile mezarları arasına yol açılmış ama ancak buradan deve yürür, taşlar çukurlar, mezarların etrafı briketle çevrilmiş, ama eğri büğrü, zaten çoğu yıkılmış. Ağaç yok ve bakımsız. Bunun yanısıra idareye bakıyorsunuz tam tersi. Yeni müdür altına bir araba çekmiş, mezar eşme işini kendi şahsına yapıyor, makina kompresör almış, birde işçi tutmuş, aile mezarlığı olanlar için 225 milyon alıyor. Burada eski bir müdür vardı, hepsi de ona kurban olsun, hiç değilse bu mezarlık bu kadar dağınık ve pis değildi, üstelik vatandaşla ilgilenir yardımcı olurdu.Sayın Asım Güzelbey'in bu mezarlığa bir gidip görmesini ve burada neler oluyor araştırmasını istiyoruz. Adının yazılmasını istemeyen bir okurumuz

*ERUSLU OKULUNDA SINIF KARMAŞASI

Yazı Detayı : Şehrin gözde semtinde [batıkent] mahallesi M. Ali Eruslu ilköğretim okuluna yazdırdığım çocuğumu 57 kişilik sınıfa koyunca şaşırdım, bir hafta geçti şimdide sınıf dağıtmaya kalkılıyor. 57 kişilik sınıftan ne kadar verim alınır çocuklar hocaya alıştılar, bu seferde dağılacaklar. Müdür önceden düşünemiyormu acaba, yoksa mevkisi ağırmı geliyor.
Kullanıcı Adı : özen gold
Adı Soyadı : Halil Sökücü

Özekşi'nin yorumu: Yaptığımız haberler sonrası Milli Eğitim Müdürü çok hassas davranıyor ve konuya el atıyor. Bu sorun aslında tüm okullarda var. Maalesef önüne geçilemiyor.

*SAYIN GÜZELBEY OKUMAK İSTİYORUM

Yazı Detayı : Herkesin bildiği gibi Büyükşehir Belediyesi üniversiteye hazırlık kursu açtı, yoksul ve başarılı öğrencilere sayın başkan da kursa gelerek "siz üniversiteyi kazanın bursunuz benden" diyerek öğrencilere gaz verdi. Benim çocuk da gaza gelerek Sivas Cumhuriyet Üniversitesini kazandı, şimdi ise "biz 2 yıllık okula burs veremeyiz" diye baştan savıyorlar. Bursun kaç yıllığa verileceği dernekte çalışan görevliye mi kaldı? Yok mu bunun bir kuralı başkanın verdiği sözde durmasını bekliyoruz. Yoksa bu burs içinde mi torpil lazım?
OKUMAK İSTİYORUM !!!!!!!!
Kullanıcı Adı : codegon 
Adı Soyadı : kazım oğuz cava

Özekşi'nin yorumu: Bizim işimiz bu şikayetinizi aktarmak. Umarım dikkate alınacaktır.

*ÖZDEMİRBEY CADDESİNDE KANUNLAR VE KURALLAR İŞLEMİYOR

Yazı Detayı: Yaz aylarının başında Düztepe'ye çıkan Özdemir Bey caddesi Trafiğe tek yönlü yol olarak açıldı. Bunun haklılığı ve gerekçesi tartışılır, ama uygulama keyfi bir hal aldı. Dolmuşlar ve halk otobüsleri hala kendi keyiflerine göre yolu kullanıyorlar. Benim yetkililerden isteğim bu yol sadece levhalar üzerindemi tek yönlü yol oldu. Benim gibi levhaları takip edip kurallara uyanlar için mi oldu ? Kurallara uyup da belediyenin düzgün bir alternatif yol belirtmediği halde, ara sokaklara dökülen ve bir yol bulmaya çalışan kuralcı vatandaşları keriz yerine koyan halk otobüsü, dolmuşçular, işçi servisi yapan servisçiler ve kendini pek marifetli sayan bir takım uyanık vatandaşlar için mi kondu bunları merak ediyorum. Herkesin keyfine göre bir uygulama ise oraya ona göre bir levha konsun. Levha isteğe göredir diye yazsın. Yoksa tüm İnsanlar için yapılmış bir uygulama ise neden görevliler gereğini yapmıyorlar. Bu konu hakkında sizden yardımlarınızı ve desteğinizi bekliyorum. Bir vatandaş olarak bizi aydınlatırsanız takip eden günlerde gazetenizin bir köşesinde. Sabır ve sukunetle sizden haber bekleyeceğim.Bu Gaziantep'te tek sesimize kulak veren sorunlarımızı dinleyen kurum olarak sizi gördüm, şimdiden ilginiz ve alakanız için teşekür ederim yayın hayatınızda başarılar dilerim.
Adı Soyadı : Beşir ALBAYRAM

Özekşi'nin yorumu: Beşir bey, özellikle doğumevi kavşağından Düztepe'ye gitmek isteyenler için tam bir garabet ve işkence yolları oluşturulmuş.. Şahinbey Belediyesinin bu ilkel ve insanlarla alay eden, hiçe sayan uygulamasına maalesef şehrimizin valisi başta olmak üzere herkes seyirci kalıyor. Size fazlasıyla katılıyorum. Bizahmet Vali bey bir vatandaş gibi sivil bir arabayla giderse, nasıl bir rezilliğe imza atıldığını çok net şekilde görecektir.. Ama bana sorarsanız hiç umudum yoktur..

*DURUMU KÖTÜ OLAN 2 ÖĞRENCİYE BURS VERİRMİSİNİZ ?

Mesaj: Gaziantep'in sesi Gaziantep 27 gazetesi olarak maddi durumu kötü olan 2 üniversite ögrencisine burs vermek istermisiniz, yahut bu yönde burs verilmesine yardımcı olurmusunuz ?
Adı Soyadı : ergün uz
E-Mail: ergunuz27@hotmail.com

Özekşi'nin yorumu: Gazete olarak henüz o maddi gücümüz yok, keşke olsaydı da yapabilseydik. Ancak belki bu dileğinizi dikkate alanlar olabilecektir. Telefonunuz ve adresiniz bizde olduğu için size ulaşabiliriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.