1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ İLE HAFTAYA BAKIŞ
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ İLE HAFTAYA BAKIŞ

A+A-

GAZİANTEP YOLLARI KİLİTLENİYOR

Gaziantep'te güzel şeyler olduğu kadar can sıkan, vatandaşı bıktıran, bazen de ümitsizliğe düşüren şeylerde olmuyor değil..Haliyle bu iki farklı durum, bazıları için şehri güzel ve mükemmel, bazıları için ise kentimizi yaşanmaz ve çekilmez gösteriyor..

Bu kentin en can sıkan gerçeği trafik ve ulaşım..Maalesef yollar çok yetersiz kaldı..Kentin eski caddeleri zaten yetersizdi şimdi tamamen bitti sayılır. Yeni bölgelerdeki caddeler ise trafiği kaldırmıyor. Kent merkezinin İbrahimli bölgesiyle olan bağlantısı kilitlenecek noktaya ulaşmış durumda. Tuğay'dan başlayan ve Başkarakol kavşağına kadar olan bölüm iflas etmiş sayılır..Maarif'ten, Karagöze kadar zaten felç olmuş durumda. Tek yönlü bu yol 3 araçlık.. Birisinde barkomat  var, ikinci sırayı geçici park edenler ile dolmuşlar işgal ediyor. Geçiş sadece tek araca kalıyor.Ve böylece trafik kilitlenip kalıyor.. İnanılır gibi değil ama maalesef öyle..Maanoğlu sigorta kısmı zaten bitmiş durumda..Kırkayak -Başkarakol  işkence yolu olmuş..Şimdi Grand otelinin bulunduğu kesimde artık trafiği kaldırmıyor. Akşam saatlerinde ipekyoluna kadar kuyruk var, gerisini siz hesap edin artık..

Bunlar özetleyebildiğim sadece yüzde 10'luk kısımlar..Çare bulacak ve çözüm üretecek olanlar, belki trafik ekipleri önceden kendilerine yolu açtıkları için göremiyebilirler..Ama ne olursa olsun, bu işi boşvermeden ele almaları ve çözüm bulmaları gerek. Yoksa şehir kilitleniyor, haberleri ola..

BELEDİYELER CADDE VE SOKAKLARI GÖRMELİ

Büyükşehir'in işi ana arterler.. Ara cadde ve sokaklar, haliyle Şahinbey ve Şehitkamil Belediyelerine kalıyor. Hem Mehmet Tahmazoğlu, hemde Rıdvan Fadıloğlu bu ara cadde ve sokaklara bir göz atmalı.. Ben geziyorum ve yolların o rezaletini görüyorum. Araçların bir numaralı düşmanı olan yollardaki çukurlar, kazılmış ve öylece bırakılmış çukurlar, inanın Gaziantep'e yakışmıyor..Her iki başkan da, güvenebilecekleri bir ekip oluşturup yolların durumu hakkında rapor aldıklarında, inanın hayret edeceklerdir.. Buna kesinlikle inanıyorum..

ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜYOR, SAYIN VALİ BUNU GÖRMELİ

Yenilenen veya tam olarak bitirilmeden de olsa açılan bazı okullarla ilgili gelen şikayetler gerçekten can sıkıcı..Bunu Vali Erdal Ata mutlaka duyuyordur.. Duymamışsa bile artık duymuş sayacağız.. Ayrıntıya girmeye gerek yok..Ben kesinlikle inanıyorum ki, kaloriferleri yanmayan okullar için Sayın Vali'ye bilgi gitmiştir..Gaziantep gibi bir kentte eğer okullar ısınmıyor ve öğrenciler o halde sınıflarda kabanlarıyla oturup ders görüyorlarsa, bu ciddi bir ayıp sayılmalıdır.. Ancak deprem bölgesindeki çocukların durumu ile eşdeğer görüntüler şu anda şehrimizde bazı okullarda yaşanıyorsa, bunu ciddi biçimde düşünmek gerekir.. Sayın Vali hiç değilse Van'a yardım yapanların bir kısmını elektrikli soba ile şehrimizdeki okullara yönlendirmesini bekliyoruz.Böylece sınıflar elektrikli sobalarla sınırı ve çocuklarımız üşümez.. Bu da bir hayırdır, hizmettir..

ÖĞRENCİLERE TEK TEK SİGARA SATANLARA ENGEL OLUNMALI

Bu yönde de şikayetler alıyorum..Somut olarak söylemem gerekirse Akyol İlköğretim okulunun arkasında bazı kişilerin öğrencilere tek tek sigara sattıkları yönünde şikayetler geldi. Bunları gören öğrenci velileri ve bazı öğretmenler "Ökkeş bey ne olur dile getirin, sadece bu okul değil  tüm okulların çevresinde çocuklara sigara hatta uyuşturucu madde satanlar çoğaldı"diyorlar..Ben emniyetin bu yönde harekete geçtiğini ve tedbir aldığını biliyordum ama yine de takip etmekte yarar var..

AK PARTİNİN GENÇLERİ ÇOK DİNAMİK

Şu anda Büyükşehir Başkan vekili olan eski AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olan Selami Yetkinşekerci'yi severim. Bu güne kadar hakkında olumsuz birşey duymadım. Düzgün olarak bilirim..Aynı zamanda son derecede saygılı birisi.. Bazen Selami gibilere baktığımda AK Parti'nin biraz da şanslı olduğunu düşünürüm hep.. Bunları söylerken tabii diğer partinin gençlerini de gözleyerek dile getiriyorum..Onlar da belki iyi şeyler yapıyorlar ama bizler göremedikten, onları tanıyamadıktan sonra haklarında birşey söyleyemez yazamayız..

Ama Selami Yetkinşekerci için yazıyorum, çünkü görüyor takip ediyor ve emin adımlarla her geçen gün basamakları teker teker tırmandığını görüyorum.. İşte Selami Yetkinşekerci ve yönetim kademesindeki gençler hafta arasında ziyaretime geldiler.. Bol bol sohbet ettik, şehri konuştuk, siyaseti konuştuk ve ziyareti Gaziantepspor ile noktaladık..

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, AK Parti geleceğini de iyi hazırlıyor..Umarım bundan sonraki il genel meclislerinde, ilçe belediye meclislerinde kendilerini geliştiren bu gençlere ortam yaratırlar. Çünkü şunu hepimiz iyi biliyoruz ki, özellikle il genel meclisleri ve belediye meclislerine aday gösterilecek kişilerde özellikler aranmıyor. Bu konuyu daha sonra ayrıntılarıyla yazacağım. Ama belirtmem gerekirse farklı sekterlörde ve mesleklerdeki bu gençler, AK parti'nin olduğu kadar şehrimizin de kazancıdır, belirtmek isterim..

GAZİANTEPSPOR'A ÜYELİK İÇİN HAREKETE GEÇELİM

Gaziantepspor'a üye olmak için başvurduğunu parasını bile yatırdığını ama üye yapılmadığını söyleyen Selami Yetkinşekerci'den sonra durdum düşündüm..Şu anda Gaziantepspor'u yönetenler, daha doğrusu üç kardeşten ibaret olan yönetim, neden özellikle Gaziantepli'leri üye yapmıyor.. Ve neden aralarında çok önemli spor adamları olan yüzlerce Gaziantepliyi üyelikten siliyor..Bunun belgeleri elimde mevcut.. Bu belgeleri zor da olsa elde ettim ve görünce dondum kaldım. Müsait ortamda yayınlayacağım..

Bu düşünceden hareketle her geçen gün uçuruma sürüklenen ve yarınların Diyarbakır'ı, Kocaelisi, hatta bugünün Melih Gökçek'in iyice borçlandırıp bıraktığı Ankaragücü'sü olma yolunda hızla ilerletilen Gaziantepspor'a sahip çıkmanın zamanı gelmiştir..

MAZICIOĞLU İYİ NİYETLİ AMA AHMET UZER SEYİRCİ KALMAMALIDIR

Şunu mutlaka söylemeliyim..Sanırım Sayın AK Parti il başkanı Ahmet Uzer,  partisinin gençlerinin hemde en önemli isimlerinden olan Selami Yetkinşekerci ile kendi yönetimindeki isimlerin konuşmalarını ve şikayetlerini duymuştur.. Bu kentin şu anda yüzde 90'ı Gaziantepspor'un geleceğinden endişe etmektedir. Hem sportif hemde idari başarısızlık nedeniyle..Hadi bazı milletvekilleri görmeyebilir veya oralı olmayabilir..Bunların başında Halil Mazıcıoğlu'nun geldiğini biliyorum..Dün Sayın Mazıcıoğlu İstanbul'da maçtaydı, takımımız gol yemiş durum 3-1 olmuş, bakın o anda twitter'de ne yazıyor:

"Dakika 68. İstanbul bş.3-Gaziantepspor:1

maç 2.devre hayli zevkli geçiyor."

 Oysa o sırada binlerce Gaziantepli kan ağlıyor..Ama Sayın Mazıcıoğlu ise yazdıklarıyla sanki zevkten dört köşe olmuş bir görüntü veriyor. Biliyorum ki öyle değil..Ama olayın vehameti konusunda iyi niyetli. Yoksa twitter'e öyle yazarmı? Söyleyeceğim şey çok net..Sayın Ahmet Uzer siyaset adamı ama aynı zamanda spor adamıdır da.. Kendi partisinin gençleri kadar kentte halkın yüzde 90'ının sesine kulak vermesinin zamanı gelmiştir.. Onun için de bugünden itibaren tüm Gaziantepli'lere "Gaziantepspor'a üye olalım" çağrısı yapmalıdır..Sembolik olarak da Selami Yetkinşekerci'nin öncelikli olarak üye olmasıyla başlanmalı, bunu kulübünü seven binlerce sporseverin üyelik başvurusu takip etmelidir..Ben şimdiden çağrıda bulunuyorum ve "HAYDİ HERKES GAZİANTEPSPOR'A ÜYELİK BAŞVURUSUNA"diyorum..

Hepinize iyi haftalar

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.