Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

A+A-
Trafik Hastanesi için Milletvekilleri harekete geçmeli

Yıllardır bu konunun üzerinde dururuz.. Hatta öyle haberler yazıp eleştiriler yaptık ki, bayındırlık dahil bir çok kurumun yetkilileriyle hiçte hoş olmayan diyaloglar yaşadık..
Son dönemde iyice kaderine terkedilen 300 yataklı Acil yardım ve Trafik Hastanesi için hareket başlatılmış ve 10 trilyon ödenek sağlanmıştı. Elbette sevinmiş ve "nihayet bitecek"demiştik..
10 trilyon ödenekle yapımı ve bitirilmesi yolunda hayli mesafe alınmış olan bu hastanenin, ameliyathanesinin donanımı eksik kalınca bunu gerçekleştirmek için özel idare bütçesinden formül üretilmiş ve 4 mayıs 2007 tarihinde il genel meclesi toplanarak 1 trilyon ödenek ayrılmasına oy birliği ile karara bağlamıştı.
Ancak bu iyiniyetli girişim, mahalli idareler ve bütçe muhasebe yönetmeliğine aykırı görüldü ve şehrimize gelen mülkiye başmüfettişi Kasım Turgut, 22 haziran 2007 tarihinde il genel meclisin almış olduğu kararı iptal etmesini istedi.
Gerekçe, böyle bir ödeneğin özel idareden yapılamayacağı ve 1 trilyonun sağlık bakanlığı tarafından temin edilmesi gerektiği yolundaydı.Böylece mayıs ayında alınan bu karar 7 ağustosta tekrar toplanan il genel meclisi üyelerince iptal edildi. Haliyle acil yardım trafik hastanesinin ameliyathanesinin donanımı, bakanlığın insaflı ellerine bırakıldı..
Bu konuda söyleyeceklerimiz, Gaziantep Milletvekillerinin hemen harekete geçmesi ve iptal edilen 1 trilyonluk ödeneğin bakanlık tarafından gönderilmesi nin sağlanması..
Bu konuda başta vali olmak üzere, il genel meclisinin böyle bir karar alırken yönetmeliklere dikkat etmeyişlerinden dolayı yapılan hatayı tartışacak değiliz. Nihayetinde iyi niyetli yapılmış bir karar..
En iyisi zaman geçirmeden hemen kollar sıvanmalı ve bu hastanenin bitirilmesi için herkes üzerine düşeni yapmalıdır..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.