Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

A+A-
Şimşek olmuyorsa Şahin olmalı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğa'ın, Mehmet Şimşek'i bakanlar kurulu listesine almadığı söylentilerine niye kulak verip gazete sütunlarına taşıdık ?
Çünkü söyleyenler çok ciddi kişiler, aynı zamanda hem yetkili hemde AKP'de etkili isimlerdi.. O kadar kesin konuşuldu ki, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e çıkartılan listede Şimşek yoktu..
Dün bu yöndeki duyumlarımızı gazetede yayınlayınca, ortalık karıştı..Bu arada konuştuğumuz CHP Milletvekili Yaşar Ağyüz'de bu duyumlarımızı doğrulayarak "bende AKP'nin üst düzeyine yakın bir milletvekiliyle konuştum, bana Şimşek'in kabinede olmadığını söyledi" dedi.
Eğer gerçekten Mehmet Şimşek, söylenenler gibi kabineye giremiyorsa, o zaman AK Parti teşkilatı dahil odalar, sivil toplum örgütleri bu yönde tepki atağını başlatmalıdır..
Bu iş Cumhurbaşkanı Sezer'in listeyi geri çevirmesiyle belki de Gaziantep adına bir şans olarak görülmeli ve Bakanlar Kurulu listesine mutlaka ama mutlaka Gaziantepli bir milletvekilinin yazılması sağlanmalıdır..
Ve ben işin başından beri söylediğim gibi, Şimşek olmayacaksa, bu isim Fatma Şahin olmalıdır..

KAHRAMANMARAŞ'TA OLUR GAZİANTEP'TE OLMAZSA ?

Gelelim işin farklı boyutuna.. Teşvik ile darbe indirilen ve Kahramanmaraş'ı ödüllendiren Sayın Başbaka'ın bu defa komşu il'e birde Bakanlık vereceği söyleniyor. Bu ismin de Mehmet Sağlam olacağı iddia ediliyor..
Olur mu olur..
Ben AKP teşkilatı dahil, herkesin kolları sıvaması ve bastırmasından yanayım..
Mehmet Şimşek'i, ekonomi danışmanı yapacağı söylenilen Sayın Başbaka'ın, o zaman şu anda bakanlık için en uygun aday olan Fatma Şahi'i bu göreve getirmesi için hep birlikte bastırmakta yarar var..
Bu iş ihmale gelmez, teslimiyetçilik ruhuyla hareket edilirse, bu kez kusura bakmasınlar ama AKP teşkilatının istifası istenmelidir..

ÖLEN ÖLÜR, KALAN İHALELER BİZİMDİR

Rahmetli Cem Karaca'dan dinlerdik "ölen ölür kalan sağlar bizimdir"diye..Hep aklımızda kalmıştır bu sözler..Düztepe'deki havuzda ölen bir çocuk ve onları kurtarmaya çalışan genç bir adam hayatını kaybetti.. Digeri ise yaralandı.. Şimdi herkes bu işte suçluyu arıyor değilmi ?
Hiç merak etmeyin kimse üzerine almayacak..Şahinbey Belediyesi "efendim havuz süs için yapıldı girmesi yasaktır ben ne yapayım"diyecek.. İhaleyi alan firma " benim suçum yok, herşeyi dört dörtlük yaptım çocuklar oyun oynarken kabloyu koparmış"diye savunma yapacak..
Peki geride ne kaldı ?
Elbetteki ölenlerin ailesine gözyaşı dökmek kaldı..
Birde "ölen ölür kalan ihaleler bizimdir"diyen kafalar..
Ben böyle düşünüyorum, yanıldığımı söyleyecek her kim varsa, sütunlarımız onlara açıktır..

NOT:
Duyarlı olduğunu bildiğim Sağlık Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım beni mahçup etmedi ve dün arayarak siyah poşet konusundaki sorumluluğun belediyelere ait olduğunu ifade etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.