Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

A+A-
MHP Mitinginde gördüklerim

Dün miting alanında kiminle karşılaşsam hepsi de söz birliği etmişcesine "nasıl, kalabalık mı, CHP mi fazla biz mi fazlayız" diyerek görüşümü almak istedi..
Onlara cevap vermeden karşı soru yönelttim ve "benim görüşüm gazetede olacak, ama siz nasıl gördünüz" dediğimde, nedense benden bekledikleri yanıtı kendileri de veremediler..
Evet.. Önce CHP sonrada MHP mitingi.. Her ikisinin de miting düzeni ve platformu farklıydı, haliyle kalabalık olarak da.. Bir farklılık da milletvekili adaylarının konuşma platformuna alınmamasıydı.. Bir tanıtım ve sonra aşağıya gönderme.. Bana göre çok yanlıştı.. Sayın Bahçeli eğer her şehirde bu uygulamayı yapıyorsa bırakmasını tavsiye ederim. Milletvekili adaylarını yanına alıp konuşması gerek.. Gelelim söyleyeceklerime..
Bir kere CHP mitingi kadar değildi.. Ama daha önceki MHP mitinglerine oranla kalabalık fazlaydı ve iyi gözüktü.. Yalnız miting alanına giderken kafamda oluşturduğum kalabalığı gördüğümü de söyleyemem..
Ayrıca Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yaptığı konuşmada, mitinge gelen partilileri coşturacak kadar vurgu yaptığını da yazamam.. Oysa, kalıplaşmış sözler yerine farklı mesajlar vermesini ve MHP'nin cıvıl cıvıl hareketli gençleriyle, o sıcakta bekleyen binlerce partiliyi coşturması gerektiğini düşünüyorum..15-20 dakika dinlemeye çalıştım ama beni dikkatle dinlemeye yöneltecek kadar etkili bir konuşma bulamadım.. Hele Gaziantep ile ilgili kentin sorunları ve teşvik konularıyla ilgili konuşma yapmamasına hayret ettiğimi belirtmeliyim.. Sonunda mitingin sonunu beklemeden alandan ayrıldım..
Şu bir gerçek ki, MHP Türkiye barajını geçerse ki geçeceğini sanıyorum, ama Gaziantep'ten tek milletvekili ile yetinmemeli.. Meydanda konuştuğum bazı partililerin hala kırgın olduklarını, bir çoğunun da bu nedenle gelmediklerini söylemesine şaşırmadım desem yalan söylemiş olurum..
Çünkü zaman artık kırgınlık veya öfke zamanı değil.. Gaziantep MHP için önemli bir kent.. Bu kentteki potansiyeli ise zaten geçmişten beri çok iyi.. Ama bunları sandığa çekmenin yolu mutlaka bulunmalı..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.