Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

A+A-
TEŞVİK RÖVANŞI

Artık son haftaya giriliyor.. Partilerde hareket büyüyor. Liderler miting için geliyor.. Bunlardan ilkini CHP'de Deniz Baykal gerçekleştiriyor..
Ardından Devlet Bahçeli ve son olarak Recep Tayyip Erdoğan şehrimize gelerek partisine oy isteyecek, aynı zamanda adaylarına destek verecek.. Bu seçimin sürprizlere gebe olduğunu daha önce yazmıştım.. Bu düşüncemde şu ana kadar değişiklik olmadı.. Bir sürpriz yaşanacak ama bu nasıl olacak ?
İşte herkesin kafasını kurcalayan soru bu..
Şehrimizde önemli bir kesimin hala kararsız olduğunu görmek, bu düşüncemi doğrular nitelikte.. Hakikaten ilk kez bu seçimde kesin konuşamıyorum..Şu parti şu kadar çıkaracak diyemiyorum..
Sadece ben değilim böyle düşünen.. Oysa geçen seçimde şöyle 5-10 arkadaş toplandığımızda veya gazeteye ziyarete gelenlerin yüzde 90'a yakını, hangi partiye oy vereceğini kararlaştırmış gibiydi..
Ancak hemen belirtmem gerekir ki, kararsızların önemli bölümünün kafasında AK Parti yok.. Galiba bu partinin potansiyeli artık belirgin hale gelmiş..
Oy verecekler tereddütsüz desteğini veriyor.. Ama vermek istemeyenler AKP ile diğer partiler arasında gidip geliyor..
Peki AK Partiye kesin olarak oy vermek istemeyen kararsızların durumu ne olacak ? Görünen o ki, bu iş seçim sandığına gidene kadar devam edecek.. Orada eli hangisine giderse mührünü basacak..
Bu nedenle iktidar partisi dışındakilerin, kararsızlar konusunda çok sıkı çalışma göstermesi gerekiyor.. Bunlar verecekleri mesajlarla şekillenecek..

GAZİANTEPLİ TEŞVİK RÖVANŞINI SANDIKTA ALACAK MI ?

Son günlerde yaşanan sessizliğin, aslında sanki patlama hazır bir yanardağ olabileceğini söylersem şaşırmayın..Bu kent özellikle AKP iktidarı döneminde oldukça darbe yemiştir.. Teşvik, bunun ilk telaffuz edilenidir.. Ama iktidar partisine indirilecek darbenin ilk ayağını oluşturmada çok etkili olacağına inanılıyor.. Yani özetlersek, şu günlerde Gaziantep'te teşvik darbesinin rövanşını, seçim sandığında alınacağı yönünde bir düşüncenin ve eğilimin hakim olduğudur..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.