Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

A+A-
Fatma Şahin değişiyor mu ?

Bu seçim çalışmalarında dikkatimi çeken bir değişimi belirtmeden geçemeyeceğim.. Milletvekili seçildiği tarihlerde kimsenin, özellikle yerel medyanın fazla itibar etmediği ve ciddiye almadığı dönemleri çok iyi hatırlıyorum. Tıpkı, yine o tarihlerde Fatma Şahin hakkında çok ciddi yazılar yazdığımı, gazete olarak başarılı olacağına inandığımızı ve sürekli destek verdiğimizi hatırladığım gibi.. Kendisini sever ve aynı zamanda güvenir im..
Ama son dönemlerde sanki farklı birisini görmeye başladım..Toplantılarda olsun, televizyon kanallarına çıktığında olsun, konuşmalarında eski hoşgörü ve anlayış havasından uzak, muhalefet partilerine karşı agresif ve tahammülsüzlük seziyorum..
Doğru veya yanlış, bilgi eksikliği veya diyalogsuzluk sonucu, veyahut tamamen kasıtlı olarak muhalefete mensup yetkili isimler eleştirilerde bulunabilir.. Bunlara elbette yanıtlar verilecek..
Ancak yanıt verilirken
Sayın Fatma Şahi'in yüz ifadeleri ve ses tonu, kullandığı kelimelerin kendisine uymadığını gözlüyorum..
Yani işin özü; Fatma Şahi'den, icraatlar, hizmet paketleri, kent sorunları gibi bizi ilgilendiren konuları gündeme getirip bunların çözümü için yapacağı çalışmalar ve üretilecek projeleri dinleyip görmek istiyoruz.. Ama nedense konuşmalarında ağırlık noktası olan ülke politikası ve rakamların dışında kaldığı süreç içerisinde, muhalefete "bizi niçin eleştiriyorsunuz" anlamında, birazda küçümseyen hatta dalga geçen ifadelerine rastlıyorum..
Bir müddet yazmamak için bekledim, ancak dün öğleden sonra yerel bir televizyon kanalında izlediğimde aynı havasını görünce, yazmayı kendime görev saydım..
Bu bir tarz olabilir. Bu bir değişim, hatta yükselişimin etkisine girmenin getirdiği hava da olabilir.. Kendince doğru bulabilir.. Ama bana söylemek düşerse, Sayın Fatma Şahi'i, gittikçe havasını değiştiren bir siyasetçi gibi görmeye başladığımı ifade etmeliyim.. Şimdi bu değerlendirmemle birlikte mutlaka kraldan çok kralcı geçinenler hemen tahrik edebilir.. Bunlar umurumda değil, her zaman olacaktır, hele bu günlerde o tip insanların sayısı inanılmaz derecede fazlalaşır..
Kendisine her zaman doğruları söylediğimi bilen bir kişi olarak, bu yorumumu dikkate almasını öneriyorum..
Sanki ayakları yere basmıyor gibi geliyor bana.. Zaman en güzel ilaç elbette.. Ki, inşallah yanılırım.. Çünkü Fatma Hanım bize daha çok lazım olacak..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.