1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmenler bizim gözbebeğimiz
Öğretmenler bizim gözbebeğimiz

Öğretmenler bizim gözbebeğimiz

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

Öğretmenlerimizin, eğitim sistemimizin köklü ve taşıyıcı sütunları olduğunu ifade eden Dr. Bakbak, “Evlatlarımızı gözü kapalı emanet ettiğimiz, geleceğimizin ve istikbalimizin fidanlarını köklü birer çınara dönüştüren öğretmenlerimiz, yaptıkları kutsal ve sorumluluk gerektiren vazifenin hakkını en iyi şekilde vermektedirler. Onlar, önlerine öğrenci olarak gelen ve kendi evlatlarından ayırt etmedikleri yavrularımızı bir mücevheri işler gibi ince ince işlemekte, toplumumuza, vatanımıza ve Milletimize hayırlı bireyler olarak yetiştirmektedirler. Haklarını asla ödeyemeyeceğimiz değerli öğretmenlerimizin en iyi şartlar altında, kendilerine de birçok şey katarak çalışabilmeleri adına her türlü plan ve projeyi uygulamaya koyduk, bundan sonra da sürdüreceğiz.” diye konuştu. 

Vali'den duygulandıran mesaj

Gaziantep Valisi Davut Gül, 24 Kasım öğretmenler gününde duygusal bir mesaj yayınladı. Gül, "Bu Öğretmenler Günü’ne Karkamış ilçemizde hain bir terör saldırısı dolayısıyla Şehadete eren Genç Öğretmenimiz Ayşenur Alkan’ı yeni toprağa vermenin üzüntüsü ile giriyoruz. Ancak cehaleti, terörü ve insanlık suçlarını sona erdirecek eğitim neferi binlerce fedakar öğretmenimizle kararlı bir şekilde geleceğe bakmaya devam edeceğiz" dedi. 

Gül, "Eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinmiş; çocuk ve gençlerimizin yaşamlarını yönlendirmek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günün amacı öğretmenin toplumdaki yeri, rolü ve önemini ortaya koymaktır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır' sözleriyle öğretmenlerin toplum hayatındaki önemini vurgularken, aynı zamanda öğretmenlere de önemli bir sorumluluk yüklemektedir"

ERDOĞAN: GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Türkiye'nin aydınlık geleceğinin mimarı değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü gönülden kutluyorum. Bugün öğretmenler günü, yani geleceğe dair umudun günü. Zira öğretmenlerin olduğu yerde "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesillerin umudu vardır. Öğretmenlerimiz işte bu geleceğin umududur."

ÖZKEÇECİ'DEN KUTLAMA

Ak Parti il başkanı M.Eyüp Özkeçeci, "Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul edişinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve en kutsal mesleğidir. Bir ulusun müreffeh olabilmesi, çağı yakalayabilmesi, ilelebet yükselmesi; öğretmenlerimizin büyük fedakarlıkları ve emekleri sayesinde kendine bilen, üretken, vatanına ve milletine faydalı bireylerin yetiştirmeleriyle mümkündür. Nitekim Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister...’ ve bu hüviyetlere sahip bir nesli yetiştirmek öğretmenlerimizin elindedir. Bu nedenle çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan; onlara vatan, millet, bayrak sevgisini aşılayan; hak, adalet, sevgi, saygı, barış, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi yüce değerleri öğreten öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır."

KOÇER: ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Koçer, mesajında, güçlü, gelişmiş ve aydınlık bir ulus oluşturabilmek için en önemli unsurun eğitim olduğunu anlattı. Eğitim camiasının temel taşlarından birinin öğretmenler olduğunu anlatan Koçer, “Öğretmenlerimiz, hemen her koşulda kutsal görevlerini fedakarca yerine getirmektedir. Geride bıraktığımız pandemi başta olmak üzere tüm zor şartlarda bile öğrencilerine kol kanat geren tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunarız.” dedi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum