SANKO Üniversitesi öğrencilerine yönelik etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.  SANKO Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR Gaziantep Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen "İş Kulübü Eğitimlerinin" ilki Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde gerçekleştirildi. Bu kapsamda  Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon  bölümlerinden mezun olabilecek öğrenciler katıldı.

İŞ BULMA SÜRECİNDE ETKİLİ İLETİŞİM

Gaziantep SANKO Üniversitesi’nde iş arama sürecini profesyonelce yönetebilen bireylerin yetişmesini amaçlayan eğitim 15-20 kişilik gruplar halinde düzenleniyor. Eğitimde, sektörel uzmanlar ve kariyer danışmanları tarafından çeşitli konular ele alındı. İş ve Meslek Danışmanı Mervenur Akdaş ve Ferit Okçu öğrencilere iş bulma sürecinde etkili iletişim, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri gibi konularda pratik bilgiler vererek, iş dünyasına daha hazırlıklı adım atmalarına katkı sağlamış oldu. Bu tür etkinlikler, gençlerin meslek seçimi ve kariyer hedeflerine daha sağlam bir temel oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenleniyor.

ÖĞRENCİLERE İŞKUR ONAYLI SERTİFİKALAR VERİLDİ

İŞKUR eğitim uzmanlarınca yüz yüze, interaktif gerçekleştirilen eğitim oyunlaştırma yöntemleriyle de destekleniyor. Eğitim sonunda öğrencilere İŞKUR onaylı sertifikalar verildi. Programda konuşma yapan SANKO Üniversitesi Prof. Dr. Güner DAĞLI, öğrencilere iş hayatında başarı dileklerini iletti ve sertifikalarını verdi.  SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya YILDIRIM sertifika dağıtımında bulundular.

EĞİTİMDEN BÜTÜN ÖĞRENCİLER FAYDALANACAK

Alın terinin tasarrufu olmaz Alın terinin tasarrufu olmaz

Eğitimlerin sonunda üniversitedeki tüm bölüm ve programlardaki öğrencilerin faydalanması hedefleniyor. Bu kapsamlı eğitim etkinliği, öğrencilere iş dünyasıyla ilgili bilgiler edinme, kariyer planlaması yapma ve sektörel becerilerini geliştirme fırsatı sunmayı amaçlıyor. İŞKUR'un iş kulüpleri aracılığıyla düzenlediği eğitimler, öğrencilere meslek seçiminde rehberlik etmek, iş dünyasına daha iyi hazırlanmalarını sağlamak ve istihdam olanakları hakkında bilgi vermek adına önemli bir platform sağlıyor.