1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencilere BİLFEN'den tavsiye
Öğrencilere BİLFEN'den tavsiye

Öğrencilere BİLFEN'den tavsiye

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 Haziran'a ertelenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için mayıs ayı örnek soru kitapçığının ilkini yayımladı.

A+A-

LGS sorularının nasıl olacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. LGS'ye girecek öğrenciler için her ay hazırlanan örnek soru kitapçıkları, birinci dönem müfredatı ve kazanımları doğrultusunda hazırlanmaya devam ediliyor. 

Bilfen İlköğretim Kurumları Bölüm Başkanları her branş için ayrı ayrı değerlendirme yaptı ve sınava hazırlanan öğrencilere önerilerde bulundu. Önerilerde "MEB tarafından uygulanacak 2020 LGS’nin içinde bulunduğumuz süreç sebebiyle sadece 1.dönem konularını içereceğini biliyoruz. Bu durumun Türkçe dersi adına çok büyük bir değişiklik yaratmadığını söyleyebiliriz. Önemli bir bölümünü anlam bilgisi konularının oluşturduğu Türkçe sınavında öğrencilerimiz “Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Paragrafta Anlam, Fiilimsi, Cümlenin Ögeleri, Yazım Kuralları, Noktalama İşaretleri, Edebi Bilgiler” başlıklarından sorumlu olacaklar. LGS ile “Görsel Yorumlama, Sözel Mantık ve Muhakeme” sorunlarının da Türkçe dersi kapsamında sınava dahil edilmiş olması dersimiz adına önemli bir değişiklik yaratmıştır. Öğrenciler, Türkçe sorularını çözerken sahip oldukları kültürel birikimi kullanabilmeli, diğer disiplinlerle ve günlük hayatla ilişkilendirme yapabilmelidir. Yaşanan pandemi dolayısı ile bu yıl öğrencilerimiz MEB’in yapmış olduğu açıklama doğrultusunda LGS’de 1.dönem yüz yüze eğitimde öğretilen konu ve kazanımlardan sorumlu olacaklardır. İngilizce dersi için LGS’de MEB kitabında bulunan ilk 5 üniteden hazırlanmış sorular yer alacaktır. Öğrencilerimizin işlenen konuların düzenli bir şekilde tekrarını yapıp o konuların pekiştirilmesi amacıyla test çözmeleri gerekmektedir. "

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.