Bu ülkelerin bilim ve teknolojik tesislerini inceleyen öğrenciler tesislerde gerçekleştirilen deneylere de katılarak bilimsel deneyimlerini geliştiriyor.

Erdem Koleji’den büyük başarı Erdem Koleji’den büyük başarı

Avrupa’nın birçok ülkesine ve ünlü kentlerine yönelik Bilim ve Kültür Gezileri düzenleyen GKV Özel Okulları bu kapsamda düzenlediği bilimsel gezisinde İtalya, İsviçre ve Fransa’yı mercek altına aldı. 53 öğrenci ve idareciden oluşan kafile İtalya’nın Milano kentinde incelemelerini sürdürdü. Duygu Yıldız Çirkin başkanlığında ki kafilede GKV Fizik Zümre Başkanı Ekrem Dobooğlu, GKV IB Koordinatörü Ali Pamuk, GKV İngilizce Öğretmeni Fatma Özseven, GKV Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Demet Tekerekoğlu öğrencilere rehberlik yapıyor.

MİLANO’YA GİTTİLER

Milano’de gerçekleştirilen seyahatleri ifade eden Kafile Başkanı Duygu Yıldız Çirkin, başarılı geçen ziyaretlerde öğrencilerin konulara ilgisinin büyük olduğunu ifade ederek, “Bilim ve Kültür seyahatimiz kapsamında bu kez de İtalya’nın tarihi şehri Milano ile devam eden heyecan verici seyahatimiz öğrencilerimize unutulmaz bir deneyim sunuyor. Bocconi Üniversitesi’ni ziyaret ederek akademik atmosferi yakından deneyimleyen öğrencilerimiz daha sonra Leonardo Da Vinci Teknoloji Müzesi’ni ziyaret ederek ünlü bilim insanı ve sanatçının dehasını keşfetme fırsatı buldular.