19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen kompozisyon, resim ve karaoke yarışmaları tamamlandı. Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Arkın Bereketoğlu’nun katılımıyla Şehitkamil Sanat Merkezi’nde (ŞSM) gerçekleşen ödül töreninde, gençlerin mutluluğu ve coşkusu görülmeye değerdi. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, yeteneklerini sergilemenin ve ödüllerini almanın gururunu yaşadılar. Arkın Bereketoğlu, bu tür etkinliklerin gençlerin gelişimine önemli katkılar sağladığını belirterek, benzer faaliyetlerin devam edeceğini ifade etti.

Birlik olma zamanı Birlik olma zamanı

İLGİ BÜYÜKTÜ

“Atatürk ve Gençlik” temalı yarışmalara, ilçedeki özel ve devlet okullarından 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri yoğun ilgi gösterdiler. Gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan yarışmalar, aynı zamanda onların kendilerini ifade etmelerine ve yeteneklerini sergilemelerine de imkân tanıdı.

İŞTE KAZANANLAR

Kompozisyon yarışmasında birincilik ödülü Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencisi Melisa Öğüt'e verildi. Öğüt, 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. İkinciliği kazanan Vehbi Dinçerler Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Uzak 5 bin TL, üçüncülüğü kazanan Hamiyet İbrahim Göze Anadolu Lisesi öğrencisi Sahra Maho ise 3 bin TL ödül aldı.

Resim yarışması kazananları

Resim yarışmasında büyük ödülü Aysel İbrahim Akınal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Hümeyra Ölçek kazandı ve 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Şehit Veysel Gündoğdu Anadolu Lisesi öğrencisi Ezel Göçmen ikinci olarak 5 bin TL, Şehitkamil Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyra Tanrıverdi ise üçüncü olarak 3 bin TL ödül kazandı.

Karaoke yarışması kazananları

Karaoke yarışmasında birincilik ödülü Hamiyet İbrahim Göze Anadolu Lisesi öğrencisi Rüya Akgül’e verildi ve 10 bin TL ile ödüllendirildi. Gaziantep Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Naz Şencay ikinci olarak 5 bin TL, Özel Benim Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi Nilsu Yelekçi ise üçüncü olarak 3 bin TL ödül kazandı. Yarışmada ayrıca Dr. Nilüfer Özyurt Anadolu Lisesi öğrencisi Özlem Gezer ve Abdulkadir Konukoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Şahan, finalde gösterdikleri performansla 2 bin TL’lik ödül kazandılar. HABER MERKEZİ
 

Editör: Ebru Kont