1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O akademisyen ‘üzgünüm’ dedi
O  akademisyen ‘üzgünüm’ dedi

O akademisyen ‘üzgünüm’ dedi

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sedat Bayseç, odasının kapısına astığı öğrencilere hakaret içeren o yazıyla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 Bayseç, “Kendine hakaret edilmiş hisseden öğrencilerime bunun etik dersinin uygulaması niteliğinde bir tuluat olduğunu belirtir, üzüntümü anlamalarını ve mesleki hayatlarında çok başarılı olmalarını dilerim” dedi.

YAZIYI ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ İNDİRMİŞ

Sedat Bayseç, kızgın olduğu öğrencilere yönelik yazdığı o yazıyı 20 Haziran 219 günü saat 10 civarında kapısına astığını belirterek, “Ancak yazı birkaç dakika içinde internet ortamında yayılmış ve tepki almış. Bunun üzerine yazım üniversite yönetimince aynı gün öğle paydosu sırasında indirilmiş. Paydostan döndüğümde yazıyı yerinde göremiyence bunu bir öğrencinin indirmiş olabileceğini düşünerek tekrar asmak istedim ancak bu kez yazının maksadını aşacak derecede ağır olduğunu görerek asmaktan vazgeçtim ve kaldırdım. 20 Haziran 2019 günü saat 10’da asılan yazı, aynı gün öğleden sonra 14 civarında tarafımızca indirilmiş ve ertesi gün 21 Hazian 2019 günü sabahında internet ortamında öğrencilerin gönlünü alma amaçlı bir kısa mesaj tarafıma yayınlanmıştır” dedi. 

AMACIM RENCİDE ETMEK DEĞİLDİ

Rektör Prof. Dr.Ali Gür’ün, internet ortamında gelen tepkilere binaen internet ortamında hakkında soruşturma açılacağını belirten bir cümle yayınladığını belirterek, “Burada amacım hiç bir zaman öğrencilerimi rencide etmek olmamıştır. Çünkü onların her birisi bugün ülkemizde mevcut en iyi mühendislerdir ve önlerindeki 45-50 senelik meslek yaşamlarında bu ülkeye katacakları pek çok güzel şey vardır. Her birisi ağırlığınca altın eder. Kendine hakaret edilmiş hisseden öğrencilerime bunun etik dersinin uygulaması niteliğinde bir tuluat olduğunu belirtir üzüntümü anlamalarını ve mesleki hayatlarında çok başarılı olmalarını dilerim. Tüm ülkemizin onlara ihiyacı var” diye konuştu.

NE DEMİŞTİ?

“2018-19 akademik yılında bölümümüzden ayrılan öğrenci grubunun içinde tembel ve beyinsiz, ancak tembel ve beyinsiz oldukları için aldıkları düşük notları beğenmeyen ve bundan okulunu hocalarını sorumlu tutan alçak ve saygısız bir öğrenci grubu var. Bu sene mezun olan herhangi bir öğrenci için benden referans istendiği takdirde yalancı, fırsatçı, ahlaksız ve bozguncudur, ya da bu karakterdeki insanların okulun kalitesini bozar davranışları karşısında sessiz ve akışkan gibi davranmıştır şeklinde referans vereceğim.” dedi.  Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum