1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. NTO Nizip’te Yeni Bir Hizmete Daha İmza Atıyor
NTO Nizip’te Yeni Bir Hizmete Daha İmza Atıyor

NTO Nizip’te Yeni Bir Hizmete Daha İmza Atıyor

Nizip'e hizmet ağı büyüyor

A+A-

İş dünyasında yaşanan hukuki sorunları mahkemeye taşımadan çok daha kısa sürede ortadan kaldırmayı amaçlayan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi, Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği işbirliği ile Nizip Ticaret Odası bünyesinde açılıyor.

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “ Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi ile iş dünyamız, hukuki anlaşmazlıklarında arabuluculuğa yönelecek.” dedi.  

İTİBA KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi ile ticari ilişkilerde zaman ve itibar kayıplarının önüne geçileceğini belirten NTO Yönetim Kurulu Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi sayesinde Oda üyelerimizin, iş insanlarımızın hukuki uyuşmazlıklarda, davaların görülmesi sırasında yaşadığı zaman kaybı ve bunun getirdiği maddi kayıplar, ticari sırların üçüncü kişiler önünde açığa çıkması gibi problemler ortadan kalkacaktır. Ayrıca davaların uzun sürmesi, ticari hayatın önünü tıkadığından, bu ihtilafların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması iş dünyası açısından büyük önem arz etmektedir".

ÖNEMLİ BİR HİZMET

Özyurt, "Çözüme kavuşması beklenen bir davanın yıllarca sonucunun beklenmesi, ticari hayatı sekteye uğratmakta bu durum bazen bir domino taşı etkisi yaratarak zincirleme olarak işletmenin sonunu da getirebilmektedir. Tahkim sayesinde, taraflar arasındaki uyuşmazlıkların devlet mahkemeleri yerine hakem adı verilen kimseler aracılığı ile nihai olarak çözümlenecektir. Bu nedenle iş, ticari ve tüketici uyuşmazlıklarında iş dünyamıza hizmet sunmak amacıyla hayata geçireceğimiz Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Nizip’e çok önemli bir hizmet olacaktır" şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.