Geçen hafta içinde Vali Kemal Çeber ve Fatma Şahin başkanlığında yapılan toplantıda Gaziantep FK'nın durumu masaya yatırılmıştı. Başkan Memik Yılmaz toplantıda destek verilmemesi halinde göreve devam etme konusunda sıkıntı yaşayacaklarını söylemişti. 
Bunun üzerine toplantıya davet edilen Bilal Çeker'e başkanlık konusunda düşüncesi sorulmuştu. Bilal Çeker bu öneriye sıcak bakmış ve kulübün borçlarının araştırılması ve birtakım çalışmalar için Vali Çeber ve başkan Şahin'den süre istedi.  

MASADA GERGİN ANLAR

Son buluşma cumartesi günü gerçekleşti. Büyükşehir'den Sezer Cihan ve Halil Uğur, Milletvekili Sermet Atay ile Memik Yılmaz ve Bilal Çeker'in yer aldığı toplantıda hareketli dakikalar yaşandığı belirtildi. Memik Yılmaz, kendisinin ve yönetici arkadaşlarının kulüpten alacağı olan 90 milyona yakın ödemesi için teminat verildiği takdirde kulübü hemen kongreye götürebileceklerini söyledi.  Geriye kalan ödemelerin de yeni yönetim tarafından karşılanmasını önerdi. Bunun üzerine söz alan Bilal Çeker'in kulübün transfere ihtiyacı olduğunu ve ciddi para gerektiğini belirterek Memik Yılmaz'ın istediği talebi karşılamayacağını ifade etti. Memik Yılmaz'ın bunun üzerine yönetimdeki arkadaşların madem bizim paralarımız ödenmeyecek, o zaman göreve devam edelim, kendi aramızda para toplar kulübü sürdürürüz dediğini anlattı. Bilal Çeker'in bu gelişmeler üzerine bu durumda bu sorumluluğu üstlenemeyeceğini belirterek görevi kabul edemeyeceğini söyleyince toplantıdan sonuç alınamadı. 

PEŞPEŞE AÇIKLAMALAR 

İŞTE MEMİK YILMAZ ADIYLA YAPILAN PAYLAŞIM;

"Gaziantep Futbol Kulübü yönetim kurulu olarak, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız asrın felaketinden bir hafta önce göreve geldiğimiz ve yaklaşık 1.5 yıldır sürdürdüğümüz bu onur verici görevi büyük fedakarlıklarla birlikte bu günlere taşıdık. Gaziantep şehrinin çok zor günlerden geçtiği bu süreçte, ekonomik sıkıntılarla da yüzleşilip bir çok konuda önemli çözümler yaratmayı başardık. Mütevazi imkanlarımızla depremin ardından lige devam edip, geçtiğimiz sezon ise Gaziantep şehrinin el ele vermesiyle Süper Lig mücadelemizi sürdürmeye devam etmekteyiz. 

ŞİMDİ ÖNÜMÜZDE GÜZEL GÜNLERİN BAŞLANGICI VAR

Geride kalan sezonda ligde kalmanın değerinin farkındayız ve geçtiğimiz sezon için de hedefimiz bunu gerçekleştirmekti. İlk gün yaptığımız planlamada; geçtiğimiz sezonu ligde kalarak devam etmemiz halinde bir sonraki sezonda çok daha güzel günlerin başlangıcına imza atacağımıza olan inancımız vardı. Taraftarlarımızın, şehrimizin desteğiyle bu ilk adımı atmayı başardık. Şimdi ise önümüzde daha güzel günlerin başlangıcı var. Yeni sezonda taraftarlarımızın hayalini kurduğu bir takım yaratma amacıyla çalışmalarımıza ligin son düdüğü çaldığı andan başladık.

DEVAM ETTİĞİMİZİN BİLİNMESİNİ İSTİYORUZ

Birçok önemli isimle görüşmelerimize devam ettiğimizin bilinmesini istiyoruz. Bütçemiz doğrultusunda, taraftarlarımızın gurur duyacağı takımı yaratmak adına gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Şahsım ve yönetim kurulumuzdaki tüm arkadaşlarımızla birlikte, yeni sezonda da kırmızı-siyahlı armaya hizmet etmeye devam edeceğiz. Geçmişten bugüne hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, bugünden itibaren de elimizden gelenin her zaman en iyisini yaparak devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. 

MADDİ VE MANEVİ DESTEĞE ÇOK İHTİYAÇ OLACAKTIR

Ömürcan  göz dolduruyor Ömürcan  göz dolduruyor

Geçtiğimiz sezon özlenen Gaziantep Taraftarını bir kez daha Türkiye’ye göstermiş bir kulüp olarak, yeni sezonda da bu birlikteliği göstermemiz gerektiği yadsınamaz bir gerçektir. Maddi manevi desteğe yeni sezonda da büyük ihtiyacımız olacaktır. Ancak bizler Gaziantep şehrindeki her bireyin bizlere desteğinin artarak devam edeceğine gönülden inanıyoruz. Sezonun sonundaki birlikteliği sürdürerek, daha güzel günleri hep birlikte inşaa edeceğiz. Şehrimizin kıymetli protokolüne, iş adamlarımıza, büyük taraftarımıza ve saygıdeğer basın mensuplarımıza katkı ve desteklerinden dolayı bir kez teşekkür ederim. Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım" denildi. Spor Servisi 

BİLAL ÇEKER'İN AÇIKLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Memik Yılmaz'dan açıklamasından bir gün sonra Bilal Çeker sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

İŞTE BİLAL ÇEKER'İN YAPTIĞI AÇIKLAMA;

“Değerli Dostlarım, Ben takıma talip olmadım bu görev bana teklif edildi. Biz de ekibimizle beraber calışma yapmaya başladık hesapları incelediğimizde 600 milyon TL borç olduğunu gördük. Çalışmalarımızı buna rağmen durdurmadık ancak mevcut başkanımız ben göreve devam edeceğim deyince haliyle bizim yapacak hiçbir şeyimiz kalmamıştır. Aslında süreci tüm detaylarıyla anlatmak isterim ancak çok değerli bir dostuma söz verdiğim için detaya girmeyeceğim. Gaziantep Futbol Kulübüne yeni sezonda başarılar dilerim..." Spor Servisi
 

Editör: Ebru Kont