1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. NEDEN, TURHAN ÇÖMEZ?
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

NEDEN, TURHAN ÇÖMEZ?

A+A-
Eski AKP Balıkesir milletvekili Turhan Çömez’in bir konferans vermek üzere Gaziantep’e gelecek olmasıyla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar Gaziantep kamuoyunda geniş bir yankı buldu.
Kimi zaman sorularla, farklı kesimlerden özellikle AKP’lilerin kaygılı yaklaşımı, bu konferanstan yeni bir siyasal mülahaza türetmeye çalışanların sondajları, Gaziantep siyasetindeki havayı ısıtmaya yetti.
Ne o, ne bu. Öncelikle kentli misafirperverliğimizin gereği olarak Turhan Çömez’e yüreğimizde bir yer açarak, onu ağırlıyoruz.
Milletvekilliği döneminde aykırı bir ses olarak ifadeleri yankı bulan Turhan Çömez, AKP’nin sıradanlaştırdığı, Genel Merkezin birer emir erine dönüştürdüğü diğer milletvekillerinden kendini ayırmasını bilmişti.
Milli duruşu ve açılımlarıyla, Türk siyasetinin uzun yıllar yararlanabileceği bir değer olarak yıldızı parlamıştı.
Muhalefetteki partilerin dahi dile getiremediği çok uluslu oyunları bir cesur yürek olarak, kendine bulduğu her alanda dile getirmekten çekinmemişti.
En milliyetçi partinin dahi yapamadığını o yapmış, Irak coğrafyasındaki Türkmenlerin akıttığı kanlı gözyaşlarına tanıklık etmiş, bütün Türkmenelini bir baştan diğer başa kat ederek çekilen cefanın, uğranan kıyımın acı boyutlarını bir raporla TBMM’ne ve Türkiye kamuoyuna duyurmuştu.
Gelinen bu noktada, Gaziantep kamuoyunun bilmesi gerekenleri her zaman olduğu gibi açık beyan ifa ediyorum
Turhan Çömez Gaziantep’e bir bilen olarak ve görüşlerini aktarmak üzere geliyor. Bölge ve dünya gerçekleriyle ilgili düşünce ve açılımlarını paylaşmak Gaziantep kentiyle ve Gaziantep’lilerle meşveret etmek üzere bizlerle olacak.
Bu birlikteliğin bir siyasal harekete dönüşme hedefi şu an için yok. Ancak ileriki günler neler getirir bilinmez. Aramızda bu konuda hiçbir önşart ve akitleşme olmamıştır.
Ben ve arkadaşlarım, “Bir siyasal hareket başlatalım. Turhan Çömez’in yanında ve yakınında olarak gelecek dönem kapağı meclise atalım diye “ gibi bir yaklaşım içinde de değiliz. Zira böylesi ucuz manevralar konusunda hat safhada kabiliyetsiz olduğumuzu ilan ediyoruz. Bizler milletvekili olmadan da vatana ve ulusa faydalı şeyler yapılacağını biliyoruz. Zaten bunları da yapıyoruz. Bu kentin sihirbazın şapkasından çıkarttığı tavşan misali, meclise gönderdiği çoğu milletvekilinden daha çalışkan, daha disiplinli, daha inançlı ve daha kıymetli olduğumuzu da biliyoruz.
Çünki biz özelde bu kente, genelde bütün Türkiye’ye aitiz. Allah’tan başkasına boyun etmez. Bir tek Türk milletine hesap veririz.
Çünki biz, beyni ve yüreği ay ve yıldız, Türk ve Türkiye’yiz.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.