Toplantıda Necla Güngör Kıragası'nın yanı sıra VfL Wolfsburg'un yardımcı antrenörü Sabrina Eckhoff, Suudi Arabistan U17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Stella Gotal, İtalya U19 Kadın Milli Takım Antrenörü Selena Mazzantini, Bristol City Kadın Takımı'nın Teknik Direktörü Lauren Smith, Malta Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Manuela Tesse ve St. Pölten'in eski Teknik Direktörü Maria Wolf, kadın antrenörler olarak yer aldılar.

ÇEŞİTLİ KONULARDA EĞİTİM VERİLDİ

Kadın A Milli Takımımızın B Ligi'ndeki rakiplerinden İsviçre'nin Teknik Direktörü Pia Sundhage ile Granada, Birmingham City, Nottingham Forest, Middelsborough'un eski teknik direktörü Aitor Karanka, değişim programında sunum yaptılar. İki günlük programda çeşitli konularda eğitim verildi. 

Ömürcan sürprizi Ömürcan sürprizi

"Çok önemli kazanımlar elde ettik"

Türkiye'de Pro Lisans sahibi ilk kadın teknik direktör olarak UEFA'nın bu önemli organizasyonuna davet edilen Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası, "Bu benim için çok büyük bir gurur. İki gün boyunca çok önemli kazanımlar elde ettik. Futbolda çağımızın gereklilikleri üzerine çok önemli öğretiler yer aldı. Birbirinden kıymetli ve tecrübeli teknik adamlarla iletişim kurarak, önemli kazanımlar elde ettik. Şimdi bu kazanımları ülkemizde kullanarak, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Kadın futbolunun dünya üzerinde her geçen gün yükseldiğini görmek, bizleri çok mutlu ediyor" diye konuştu. Spor Servisi