1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Müteahhitlerden Tahmazoğlu'na tam not
Müteahhitlerden Tahmazoğlu'na tam not

Müteahhitlerden Tahmazoğlu'na tam not

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği (GAİMDER) Başkanı İbrahim Apa ve GAİMDER Yönetim Kurulu Üyeleri Şahinbey Belediyesi’nin projelerini gezdi.

A+A-

 Başkan İbrahim Apa, "Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Yapılan çalışmalarda Tahmazoğlu'nun ne kadar önemli işler yaptığını gördük” dedi.

Şahinbey Belediyesi’nin “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesiyle, Çanakkale’ye gidecek olan öğrencilerin bilgilendirme toplantısına katılan GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, ve Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte eski garajlar, İbni sina Mahallesi, imara yeni açılan YamaçTepe Mahallesi’ni ziyaret etti.

TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ ALANI OLACAK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yamaçtepe Mahallesi’ndeki çalışmalarla ilgili bilgi vererek “Şahinbey Belediyesi olarak ilçemizin her bölgesinde çalışıyoruz. Bir taraftan kentsel dönüşüm, bir taraftan yeni imar alanlarının açılması büyük önem arz ediyor. Şahinbey hızla gelişiyor ve büyüyor. Gezimize öncelikli olarak kentsel dönüşüm alanlarından başladık. Çünkü orada müteahhitlerin de yapabilecekleri alanları kendilerine gösterdik. Son olarak imara yeni açtığımız ve 12.260.000 m2 alandan oluşan Yamaçtepe Mahallesi’ndeki yaptığımız çalışmaları gezdirdik. Burada 3.000.000 m2’nin üzerinde yol var ve bunların tamamı açıldı. Şuanda da alt yapı çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Burası Burç ve Yamaçtepe ormanı arasında kalan bir yer. Geniş yolları ve sosyal donatı alanlarıyla güzel bir yaşam alanı. Sadece Gaziantep’in değil Türkiye’nin en prestijli alanı olacak” dedi.

ÇALIŞMALARI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ

Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı kentsel dönüşüm çalışmalarını takdirle karşıladığını belirten GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, “Sezonun ilk gezisini yaptık. Eski Garajlar, İbni Sina Mahallerindeki gelişimleri inceledik. Eski Garajlarda yaşanan değişiklik biz müteahhitlerin hızlı bir gelişim göstereceği bir alan. Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun çalışmalarını da takdirle karşılıyoruz. Yamaçtepe’de parselasyonlar yüzde 75’lere ulaştı. Özellikle birinci kısmın parselasyonunun tamamen bittiğini gördük. Burada alt yapı çalışmaları da başlamış durumda. İmar raporu almada da meslektaşlarımızın hiçbir sıkıntısının olmadığını gördük. Yapılan çalışmalarda Şahinbey Belediyesi’nin ne kadar önemli işler yaptığını gördük” dedi.

GAZİANTEP’İN EN ELİT YERLERİNDEN OLACAK

GAİMDER yönetim kurulu üyesi Halil Durmaz, Yamaçtepe’nin iki orman arasında kaldığını ve çok temiz bir havaya sahip olduğunu belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Yamaçtepe Gaziantep’in en elit ve en güzel bölgesi olacak. İnsanlar burada oturabilmek için İbrahimli’deki evlerini satıp buraya gelmeye çalışacaklar. Burası hava ve coğrafi olarak Gaziantep’in en güzel yerlerinden birisi. İki tarafı orman olan Yamaçtepe’de  çok güzel sosyal aktiviteler yapılacaktır. Buradan çok güzel projelerin çıkacağına inanıyorum” dedi.

CİDDİ YATIRIM VE ÇALIŞMA GEREKTİRİYOR

GAİMDER yönetim kurulu üyesi Bora Kanevetci, Şahinbey Belediyesi’nin çalışmalarını başarılı bulduğunu belirterek “Kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı bölgeleri ve Yamaçtepe’deki çalışmaları gezdik. Oldukça başarılı çalışmalar yapılmış. Bu çalışmalar hem meşakkat, hem de büyük bir maddi yatırım gerektiriyor. Bu anlamda Şahinbey Belediyesi’nin önemli çalışmalar yaptığını gördük” dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.