1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Müteahhitler Şahin'e gitti
Müteahhitler Şahin'e gitti

Müteahhitler Şahin'e gitti

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Bora Kanevetçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

A+A-

İnşaat sektörünün sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, dar ve orta gelirli kesime konut üretmek adına, belediyelerle sektör arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine yönelik ortak çalışma yürütülmesine karar verildi. Başkan Şahin,  dar ve orta gelir seviyesindeki vatandaşların konuta olan ihtiyacını çözmek adına, GAİMDER ve sektör temsilcileri ile her türlü iş birliğine ve proje önerisine açık olduklarını söyledi. 

26-27 Mart tarihlerinde yapılan olağan genel kurulda göreve seçilen GAİMDER’in Yeni Başkanı Bora Kanevetçi ve beraberindeki Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir araya geldi. Ziyarette, Başkan Yardımcısı Latif Karadağ da hazır bulundu.

SEKTÖRÜN TALEPLERİNİ AKTARDI

Başkan Kanevetçi, özellikle seçim döneminde, üyelerle daha fazla bir araya gelme ve sorunları yerinde tespit etme fırsatı bulduklarını belirterek, sektörün belediyelerden beklenti ve talepleri hakkında, Başkan Şahin’e bilgi verdi. Kanevetçi ayrıca, sektörü ilgilendiren yasa ve yönetmeliklerin aksayan yönleriyle ilgili, Ankara ayağında çözüm bekleyen konularda Başkan Şahin’den destek talep etti.

ŞAHİN BİLGİ VERDİ

Ziyarette, ağırlıklı olarak görüşülen konulardan birisi de özel sektörün belediyelerle iş birliği içerisinde, konut maliyetlerini asgariye düşürebilmesine yönelik çalışmalar oldu. Başkan Şahin, dar ve orta gelir seviyesindeki vatandaşların konuta olan ihtiyacını çözmek adına, GAİMDER ve sektör temsilcileri ile her türlü iş birliğine ve proje önerisine açık olduklarını söyledi. Bu konuda halktan talepler aldığını belirten Şahin, Kuzey şehir ve Güneyşehir’de yürüttükleri çalışmalardan da örnekler verdi. 

HASILAT PAYLAŞIMI

Bora Kanevetçi de özel sektör olarak bu konuda yerel yönetimlerin desteğini almaları halinde, konuta en fazla ihtiyaç duyan kesime konut üretmeye hazır olduklarını söyledi. Kanevetçi, konut maliyetlerinin azaltılması için arsa ve inşaat maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini ifade ederek, GAİMDER’in gündeme getirdiği Hasılat Paylaşımı modelinin yaygınlaştırılabileceğini, benzer modellerin de değerlendirilebileceğini aktardı.

GÖRÜŞME YAPACAKLAR

Görüşmenin sonunda; tarafların bu konuyla alakalı, önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelmesi yönünde fikir birliği oluştu. Yapılacak görüşmede, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve GAİMDER yönetiminin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Latif Karadağ, Erdem Güzelbey, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler de yer alacak. İlçe belediyelerinin de bu sürece dahil edilmesine yönelik çalışma yapılacak. HALİL ŞARKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.