Vali Yardımcısı Muhammet Önder başkanlığında gerçekleşen ihalede, muhtarlar masadan rekor bir ücretle kalktı ve 38 bin 200’er liranın sahibi oldu. Önceki dönem bin 500 TL promosyon ödemesi alan muhtarların yüzü güldü.  Promosyon ihalesi Gaziantep’teki 735 mahalle ve köy muhtarını kapsadı. 

Rakamın yüksek çıkması için Türkiye Muhtarlar Derneği yoğun çaba gösterdi. Gaziantep Valisi Kemal Çeber’in de tam desteğini alan muhtarlar, Türkiye genelinde eşine nadir rastlanabilecek bir sözleşmeye imza atmış oldu. Kapalı zarf usulü ile tekliflerin alınmasıyla başlayan ihale, pazarlık usulü ile devam etti. Kıran kırana geçen pazarlıkta son turda Yapı Kredi Bankası ile Denizbank kaldı. Yapı kredi 38 bin 200 ile ihaleyi kazanan banka oldu. 

Jandarma 185 Yaşında Jandarma 185 Yaşında

TEŞEKKÜR ETTİ 

Türkiye Muhtarlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Titiz, ihalede kazanan tarafın muhtarlar olduğunu belirterek, başta Gaziantep Valisi Kemal Çeber olmak üzere, Vali Yardımcısı Muhammet Önder ve YİKOB Müdürü Ömer Budamcı’ya teşekkürlerini iletti.

İYİ BİR RAKAM BULDUK

Maaş promosyonlarının normalde 9-10 binler seviyesinde seyrederken, muhtarların 38 bin 200 lira alacak olmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Titiz “Önceki dönemde sadece bin 500 lira gibi günümüz koşullarına göre komik sayılabilecek bir tutar alıyorduk. Bunu yükselttik. Muhtarlarımıza helal hoş olsun. Kendilerine birer maaş ikramiye ve birer de kurbanlık ücreti verilmiş saysınlar. Gönül isterdi ki daha da fazlasını alalım. Sayın Valimizin de desteğiyle iyi bir rakamı bulduk. Muhtarlık camiamıza hayırlı olsun” dedi.

5 YILLIK İHALE

Önümüzdeki 5 yılı kapsayacak olan ihalenin sonuçlanmasının ardından, Valilik ile Yapı Kredi Bankası arasında “Banka Promosyon Sözleşmesi” imzalandı. Promosyon tutarları Kurban Bayramı öncesi tüm muhtarların hesabına yatırılmış olacak. 
 

Editör: Ebru Kont