1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mühendislerde seçim heyecanı
Mühendislerde seçim heyecanı

Mühendislerde seçim heyecanı

Elektrik Mühendisleri Odası 13. dönem seçimleri hafta sonu yapılacak.

A+A-

Mevcut Başkan İslim Arıkan'ın yeniden aday olduğu seçimlerde  genel kurul 29 Şubat'ta Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda, seçimler ise oda binasında gerçekleştirilecek.

Elektrik Mühendisleri Odası Şube Başkanı ve adayı İslim Arıkan, 12. dönemi başarıyla tamamladıklarını söyledi. Şubeyi Gaziantep ve Türkiye'de saygın bir hale getirmek için emek verdiklerini belirten Arıkan, "Her zamanki şeffaf çalışma anlayışı ile gerçekçi yaklaşımlarla, edindiğimiz tecrübe ve kazanımlarla, yetkimiz çerçevesinde çalışmalarımızı mesleğimiz, meslektaşlarımız,  yaşadığımız şehirlerimiz ve Ülkemiz için daha da ileriye götürmek için, yenilenerek ve daha dinamik bir şekilde adaylığımızı Meslektaşlarımızın takdirlerine sunacağız" dedi.

HEDEFLER BÜYÜK

Tespit ettikleri bir çok mesleki sorunlarının olduğunu belirten Arıkan, 13. dönem için yetki istedi. Arıkan, "13. Dönemde öncelikli hedeflerimiz; İstihdam sorununa çözüm için; Şubemizin talepleri doğrultusunda, Gaziantep Milletvekilimiz aracılığı ile; bir kişinin sadece bir yerde tam zamanlı olarak çalışmasının sağlanması, aynı kişinin sistemde ikinci SGK girişinin önüne geçilmesi teklifi, T.B.M.M’ de  soru  önergesi olarak sunulmuştur. Etkin takibi olacaktır.    Elektrik Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu, 21 Elektrik Dağıtım Şirketinde ve tüm OSB’lerde aynı esaslar dahilinde uygulanmalıdır. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına bu konuda rapor sunulmuştur. Şubeler ve Genel Merkez işbirliği ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı girişimleri devam etmelidir" dedi.

ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Arıkan, "Şubemiz, Asansör konusunda A Tipi Muayene Kuruluşu için akredite olunması gerekliliğini savunmaktadır. Görüşümüz ve çalışmalarımız bu yönde devam edecektir. Asansör SMM çalışmalarında,  uygulama birlikteliğine, denetimlere  ihtiyaç vardır. Şubemiz  bu konuda gerekli çalışmaları yapacaktır. Mühendislikte eğitim ömür boyu sürer anlayışı ile, Şubemiz ve EMO-Genç Üyelerimiz için   ücretsiz eğitimlerimiz devam edilecektir.  Abonelerin “Enerji Verimliliği ve Tasarrufu” bilinci ve “Yenilenebilir Enerji Santralleri Teknolojilerinin Tanıtımı” için çalışmalarımız devam edecektir. Enerji Verimliliği ve Tasarrufu için uygulamalar geliştirilecek, İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün gelişmesi için çalışmalar yapılacak ve her iki konu için kamusal spotlar hazırlanacaktır. Şubemize, TÜBİTAK veya sektör destekli, modern bir otomasyon laboratuarı kurmayı planlamaktayız" şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.