Demokrat Parti İl Başkanı Erdal Cömert, Oğuzeli’nde partililerinin bayraklarının kesildiğini, asılmasının engellendiğini belirtirken,  Zafer Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Pamuk da, muhalefet partillerinin pankartlarının asılmış olduğu yerlerden kaldırılarak aynı yerlere AKP’nin pankartlarının asıldığını öne sürdü ve “Bu vicdansızlıktır” dedi.  

CÖMERT:HAKSIZLIK YAPILIYOR

Demokrat Parti İl Başkanı Erdal Cömert, Oğuzeli’nde partililerinin bayraklarının kesilmesi, bayrak asmalarının engellenmesine tepki gösterdi. Cömert, Oğuzeli’nde partilerine haksızlık yapıldığı, bayraklarının yakıldığı, pankartlarının kaldırıldığı ve bayrak asmalarının engellendiğini söyledi. Konu hakkında bir açıklama yapan Cömert, şunları söyledi: “Son geldiğimiz durum ortada. Eğer biraz kımıldarsanız sizi alaşağı etmek için ellerinden geleni yapmaktan geri durmuyorlar. Biz de hakkımızı aramaktan geri durmayacağız. YSK 60. Maddesi uygun asılmış olan yer Oğuzeli ilçesinde bir yer değil ve SKM önü trafik yaya geçişi gibi hiçbir engel yok. Eğer varlığımız bu insanları rahatsız ediyor veya kendileri 5 yıl yatmış halkı memnun ve mutlu edememiş ise sorunu kendilerinde arasınlar”

Yılmaz’ın ekibi belli oluyor Yılmaz’ın ekibi belli oluyor

YILDIRMA POLİTİKASI 

Cömert devamla, “Siyasi partiler (Mecliste grubu olmayanlar) zaten hazineden yardım almıyor ise çoluk çocuğunun nafakasından kesip, harcayarak idame ettirdiği demokrasi mücadelesini kendini bilmezler ve kurumlarda liyakatsız kişiler tarafından gönderilen ve işlem yapılmaya çalışmaları sadece ve sadece yıldırma politikası olarak kalır Seçim çalışması başlamasından bu yana Oğuzeli ilçesinde bayrağımızı kestiler, bayrağımızı yaktılar, suyumuzu kestiler, ses çıkarmadık. Ama bu kadarı fazla oldu. Bu defa Subaşı Mahallesi ve Nar kavşağı arasında bayrak, afis, pankart asılmasını engellediler. Bu cadde üzerinde üç siyasi partinin seçim ofisi var. Bu partiler Demokrat Parti, YRP ve CHP. Bu nedenle, kasıtlı yapılmış bir durum var. Bu nedenleri ile aynı gün tebliği edilen evraklarla il seçim kurulu ve ilgili ilçe seçim kuruluna itirazımız yapılmış olup, SKM önünde asılan bayraklarımızın kesilmesi veya toplanması üzerine yapılacak bir hareketi yargı önünde kimler ve kim yaptı ise hakkımızı arayacak ve takipçisi olacağız.’’

PAMUK SERT ÇIKTI

Öte yandan Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk da, muhalefet partilerinin seçim afişleri ve pankartlarının, şehrin 4 tarafından da  "kimliği meçhul" kişilerce sürekli indirildiğini ve çalındığını belirterek, "Anlaşılan birileri Gaziantep'te AKP dışında kimsenin siyaset yapmasını istemiyor" dedi. 

BU VİCDANSIZLIKTIR

Siyasi partiler ve adayların, zaten eşit olmayan, zor koşullarda yarışmasının engellendiğini ifade eden Mehmet Pamuk,  “Seçim süreci içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarda parti bayraklarımızı, afişlerimizi ve pankartlarımızı astık. Ancak, Zafer Partisi ile birlikte CHP, İYİ Parti ve diğer muhalefet partillerinin de pankartları asılmış olduğu yerlerden kaldırılarak aynı yerlere AKP’nin pankartları asılıyor. Bizim sökenler kadar maddi imkanlarımızın olmadığı net, yoksa sökerek çöpe atmaz, en azından olduğu yere bırakırlar bulur alırız” diye serzenişte bulundu. 

POLİS NEDEN ENGEL OLMUYOR?

Pamuk, Seçimlerin demokratik koşullarda ve eşit rekabet şartlarında gerçekleşmesinin demokrasinin temel şarlarından olduğunu belirterek, "AKP dışında partilerin seçim çalışmaları engelleniyor. Bunun siyaseten etik olmadığını düşünüyoruz ve biliyoruz. Bu konunun kısa bir süre içerisinde düzeltilmesi ve bizim ve diğer muhalefet partilerinin afişlerinin AKP afişlerininin korunduğu gibi korunmasını talep ediyoruz. Bizim afişlerimizi indirenleri, çalanları emniyet güçleri KGYS kameralarından anından tespit edebilir. Ancak şimdiye kadar bu yapılmadı. Demek ki ortada bir çifte standart uygulaması var. Parmağı olan kimseye hakkımızı helal etmiyoruz. Kamuoyuna herkesin gerçek yüzünü göstermeye çalışıyorum”  dedi.