Müfettişler Gaziantep’ten ayrılırken hazırladıkları raporu bakanlığa sunacak. Şimdi gözler, bakanlığın nasıl bir karar vereceğine çevrildi.

DESTEK VERDİLER

Gaziantep’te kurbanlık fiyatlarını açıklayan Kırmızı Et Üreticileri Birliğine, Gaziantep Veterinerler Odası, Gaziantep Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, Gaziantep Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Gaziantep Kasaplar ve Celepçiler Odası başkanları da imzalarıyla destek vermişti.

GENEL BAŞKAN’DAN TEPKİ

Kurbanlık fiyatlarına en büyük tepkiyi Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç vermiş ve birliklerin kurban fiyatı açıklanmasının yetki aşılması anlamına geldiğini söylemişti. Tepkilerin ardından Bakanlık Gaziantep’e müfettiş görevlendirmişti. Bir hafta Gaziantep’te kalan müfettişlerin bakana sunulmak üzere bir rapor hazırladıkları öğrenildi. 

Japonya’da en çok el halısı beğenildi Japonya’da en çok el halısı beğenildi

İŞTE O FİYATLAR

Gaziantep Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Gaziantep’te tosunun kilo fiyatını 255, halliğin kilosunu 250, düvenin 245 ve koyun, keçinin fiyatını ise 200 TL olarak açıklamıştı. Son günlerde Gaziantep’te  büyükbaş canlı hayvan fiyatları 190, küçükbaş ise 200-210 TL arasında seyrediyor. Meral KINACILAR ERBEKTE
 

Editör: Ebru Kont