Depremden etkilenen Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 21 yaşındaki Zeliha Polat, bina enkazından 64 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımın yaşandığı ilçede, ekiplerin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
AFAD, TÜRK-İŞ gönüllüleri, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İstanbul arama kurtarma ekipleri ile JAK timleri, Mezbahane Caddesi'ndeki Zaman Apartmanı enkazında kurtarma çalışması yürüttü. Ekipler, 21 yaşındaki Zeliha Polat'ı enkaz altından 64 saat sonra kurtardı. Genç kızı "Hoş geldin Zeliha" diyerek çıkaran ekiplere, çevredekiler de alkışlarla destek oldu.62 SAAT SONRA KURTARILDIKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir kişi, enkazın altından 62 saat sonra kurtarıldı.Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma ekipleri, depremde yıkılan İslahiye ilçesinde arama kurtarma çalışması yaptı.Ekiplerin Özdemir Apartmanı'nda 23 saatlik çalışmalarının ardından enkazdan 62 saat sonra Fatma Demir'i (25) çıkardı. Depremzede Sağ, ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.Enkazdan çıkarılırken çevresindeki ekiplere babasını soran Demir, yanına gelen babasına deprem anını anlattı.
Arama-kurtarma ekiplerini, bazı yakınlarının enkaz altındaki konumları hakkında bilgilendiren Demir, daha sonra bazı yakınları hakkında çevresindekilerden bilgi aldı.