22 Aralık’a kadar sürecek olan fuarda; bebe-çocuk hazır giyim, kadın hazır giyim, erkek hazır giyim, konfeksiyon yan sanayi ve aksesuarları ile kumaş ve tekstil makineleri sergileniyor.  

Çeber:  Katma Değer Yaratan Şehir

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep’in ülkemiz için üreten katma değer yaratan bir şehir olduğunu belirterek, “Bu kent Doğu ve Güneydoğu’nun parlayan yıldızıdır.  Çalışmanın, üretmenin, istihdam yaratmanın, kazanmanın ve kazandırmanın önemli olduğunu kentlerin başında gelmektedir. Fuarlar, hem üretim hem ticaret hem de yurt dışı ziyaretçi sayısı bakımından büyük bir öneme sahiptir. Tüyap’a kentimize böyle bir fuar kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Sektörün yanında olduğumuzu bilmenizi isterim.  Bereketli ve kazançlı bir fuar olmasını diliyorum” dedi. Fuar, dört gün boyunca 10.00-18.30 saatleri arasında, son gün 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.  

Şahin: İhracat Olmazsa Şehir Ekonomisi Olmuyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Üretim olmazsa şehir ekonomisi olmuyor. İhracat olmazsa şehir ekonomisi olmuyor. İstihdam olmazsa şehir ekonomisi olmuyor. Bunların hepsinin olabilmesi için de hepimizin yapması gereken işler var. Dolayısıyla yüz yıl sonra gazinin çocukları olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bize bıraktığı manevi mirasla şehrimize bakıyoruz. Şehrimize baktığımızda iki milyonluk şehrimiz bizim için çok büyük bir hazine. Organik sanayi ve ikiz dönüşümle beraber şehrimizi kalkındıracağız. Bu fuarı da işin uzmanı Tüyap’ın yapmasından dolayı mutluyuz, fuarımız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bulgan: Yeniliğe İmza Atacağzı

PENKON Başkanı Yılmaz Bulgan, “Tüyap Fuarcılık Grubu ile birlikte bu yıl fuar alanında bir yeniliğe daha imza atacağız. Fuar alanımızda 2024 yılının trend renklerini, sürdürülebilir hazır giyim ürünlerini, geri dönüştürülmüş koleksiyonları ve organik ürünleri “Trend Alanı”mızda sergileyeceğiz. Cumhuriyetin 100. yılında Tekstilde Sürdürülebilirlik Zirvesi de gerçekleştirerek Gaziantep Üniversitesi’nin değerli öğretim üyelerini fuarımızda ağırlayacağız. Deprem felaketinin üzerinden henüz bir yıl dahi geçmemiş olmasına rağmen bölgede böylesine kıymetli organizasyonlar gerçekleştirmek birlik ve beraberliğimizin en önemli göstergesidir”

İlgi Büyük

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Başar Küçükparmak ise, “Fuarımıza ilgi artarak devam ediyor. Tekstil sektörü bizim sanayimizin mayası konumundadır. Hem şehrimizin hem ülkemizin lokomotif sektörlerinin başında gelmektedir. Penye, konfeksiyon ve hazır giyim sektörü de emek yoğun bir iştir. Üretim ve ihracatın yanında sağladığı istihdamla sosyo-ekonomik yaşama büyük katkı sağlamaktadır” diye konuştu.