1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mitingli açılış
Mitingli açılış

Mitingli açılış

Cumhur İttifakı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin’in Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM), Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katılımıyla törenle açıldı.

A+A-

Bakan Gül: İşsiz gencimiz kalmayacak, konutlar ucuzlayacak

Fatma Şahin: Gaziantep 31 Mart’ta yeni bir destan yazacak

Taşdoğan: Gaziantep kararını çoktan vermiş

Uzer: 31 Mart sonrası geçim dönemi başlayacak

 

 Mitinge dönüşen seçim koordinasyon merkezi açılış töreninde konuşan Fatma Şahin kabalığa işaret ederek, “Şu duvarların, şu meydanın dili olsa da konuşsa. Bu meydan 31 Mart’ta yeni bir zaferin işareti olacak, Gaziantep 31 Mart’ta yeni bir destan yazacak inşallah”derken, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, “Bu memleketin düşmanlarına inşallah 31 Mart akşamı çok büyük şamar vuracağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, “Gaziantep kararını vermiş, karar şudur; beka için milli karar, cumhur için istikrar, ne mutlu türküm diyene” dedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, Cumhur İttifakı'nın Gaziantep'te önemli bir tarih yazacağını belirterek, “4,5 yıl seçim yok artık, Gaziantep’i büyütmek için, Gaziantep’i geliştirmek için daha fazla çalışacağız. İşsiz bir gencimiz kalmayacak, uygulamaya alacağımız toplu konut projelerimizle konutlar ucuzlayacak, kira fiyatları aşağıya çekilecek, Düzbağ içme suyu projesiyle zaten ucuzlayan su fiyatları, daha da ucuzlayacak. 31 Marta cumhur ittifakı kazanacak, Gaziantep kazanacak" dedi. 

BAKAN GÜL:HALK BALON İTTİFAKINI 31 MART’TA SÖNDÜRECEK

SKM’nin açılışında konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,  Gaziantep’in ülke için nerede ne zaman ihtiyaç olduysa taş üstüne taş koyanların şehri olduğunu söyledi. Gül, "AK Parti gitsin diye bir araya gelen balon oluşturdular. Bu balonu FETÖ şişiriyor, balon şişince ipini de Kandil'e veriyorlar. Bu balon ittifakını halk 31 Mart'ta söndürecek. Cumhur İttifakı olarak o yüzden herkese çağrımız var; gelin hep beraber Gaziantep'i, Türkiye'yi büyütelim, işsizliği sona erdirelim. Bizim derdimiz memleket sevgisi ve kavgasıdır. Ama karşı tarafta benzemezler bir araya gelip ittifak kuruyorlar. Ne diyorlar? Ekmeği büyütmek, istikrarı artırmak, ülkeyi büyütmek için mi bir araya geldiler? Hayır. Tek dertleri AK Parti gitsin. AK Parti gitsin diye bir araya gelen balon oluşturdular. Bu balonu FETÖ şişiriyor, balon şişince ipini de Kandil'e veriyorlar. Bu balon ittifakını halk 31 Mart'ta söndürecek. Türkiye'yi, Gaziantep'i daha da büyütmeyi hep beraber sağlayacağız." diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI GAZİANTEP’TE TARİN YAZACAK

Gül, CHP’ye yönelik eleştirilerde bulunarak, "Geçtiğimiz günlerde yaşananları hatırlayın. Şimdi CHP'li bir aday, ezana saygıdan sesini kesip dinlemeye başlıyor. O arada mikrofon açık, kendi aralarında konuşuyorlar. Neler konuşulduğunu duydunuz mu? İmamla dalga geçiyorlar, 'Oyumu şuna buna vereceğim' diyor. Bu milletimiz elinde mikrofon yokken CHP'nin ve ittifakının ne olduğunu, makyajları olmadığı zamanları da çok iyi biliyor. Bu yüzden milletimiz 31 Mart'ta Cumhur İttifakının yanında dimdik durmaya devam edecektir. Buna yürekten inanıyorum. Şehirlerdeki huzuru artırmak istiyoruz. Zengin ve fakiriyle hiç ayrım yapmadan "biz biriz" dedik. Cumhur İttifakı Gaziantep'te önemli bir tarih yazacak. Birileri gibi sırtımızı terör örgütlerine dayayan değil, millete ve halka dayayan bir parti ve ittifakız.  Oyun kurmak isteyenler, yine tuzak kurmak isteyenler, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyenler var. İçeriden, dışarıdan senaryo üretenler var. Bu ülkenin kaderini bu ülkenin vatandaşları tayin eder, bu ülkenin önüne kesmek isteyenlere sandıktan Osmanlı tokadı vuracağız." dedi. 

GELİN GAZİANTEP’İ BÜYÜTELİM

‘Fatma Hanım, sizler için ‘daha iyi neler yaparız’ diye gecesini gündüzüne kattı’ diyen Bakan Gül, “Ülkemizde bakanlık yapan, büyük hizmetler vermiş olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda çok büyük hizmetler yapan değerli ablamız Fatma Şahin’e en büyük desteği vereceğiz.  Desteklerinizle 31 Mart’ta  ‘durmak yok yola devam’ diyeceğiz. Şehirdeki yaşayan çalışan kardeşlerim hangi partiye oy vermiş olursa olsun, eğer Gaziantep’te istikrar sürerse bütün herkes kazanır. Gaziantep huzursuzsa herkes huzursuz olur. İstikrarsızlık, işsizlik olursa hepimiz bundan payımızı alırız. Eğer esnaf siftah edemezse hangi parti olursa olsun zarar görür. Gelin ‘Hep beraber Gaziantep’i, Türkiye’yi büyütelim’ çağrısıdır. Bizim derdimiz memlekettir. İttifakımızın tüm adayları, kadınlarımız, çocuklarımız, işçilerimiz ve çiftçilerimiz için çok büyük projelerle geliyor. 31 Mart’ta Gaziantep Fatma Şahin’e Cumhur İttifakı’na en güçlü desteği verecektir” dedi.

4.5 YIL SEÇİM YOK

“31 Mart’ta Gazianteplilerin desteğiyle en iyi sonucu alacağımıza inanıyoruz” diyen Gül, şöyle devam etti: “4,5 yıl seçim yok artık, Gaziantep’i büyütmek için, Gaziantep’i geliştirmek için daha fazla çalışacağız. İşsiz bir gencimiz kalmayacak, uygulamaya alacağımız toplu konut projelerimizle konutlar ucuzlayacak, kira fiyatları aşağıya çekilecek, Düzbağ içme suyu projesiyle zaten ucuzlayan su fiyatları, daha da ucuzlayacak. Biz sırtımızı terör örgütlerine değil Gazianteplilere dayayan bir partiyiz. 31 Marta cumhur ittifakı kazanacak, 31 Mart’ta Gaziantep kazanacak. Oyun kurmak isteyenler var, yine tuzak kurmak isteyenler var, birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyenler var, içeriden dışarıdan senaryo üretenler var, bu ülkenin kaderini bu ülkenin vatandaşları tayin eder, bu ülkenin önüne kesmek isteyenlere sandıktan Osmanlı tokadı vuracağız.”

UZER:GEÇİM DÖNEMİ BAŞLAYACAK

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 10 günden beri sahada olduklarını belirterek şunları söyledi:”Sahada gördüğümüz şu, cumhur ittifakı aldı başını gidiyor Allah’ın izniyle kimse bu gidişi engelleyemeyecek. Bu seçim önemli bir seçim, inşallah bu seçim cumhur ittifakının zaferiyle sonuçlanacak. Türkiyemiz 4.5 sene seçimin olmadığı bir dönemine girecek. Geçim dönemi başlayacak. Türkiyemizi daha güzel yaşanabilir bir ülke haline getireceğiz. Bu memleketin düşmanlarına da inşallah 31 Mart akşamı çok büyük şamar vuracağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TAŞDOĞAN: GAZİANTEP KARARINI VERMİŞ

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ise, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin herkese açık olduğunu belirterek, 31 Mart yerel seçimlerde başarıyla çıkacaklarını söyledi. Taşdoğan, “Görüyorumki, Şahinbey kararını vermiş, görüyorumki Şehitkamil kararını vermiş, görüyorumki Gaziantep kararını vermiş. Karar şudur beka için milli karar, cumhur için istikrar ne mutlu türküm diyene” dedi.

FATMA ŞAHİN: 1 NİSAN’DA USTALIK DÖNEMİ BAŞLAYACAK

Cumhur ittifakı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in 31 Martta yeni bir destan yazacağını, yerel seçimlerin yeni bir zaferin işareti olacağını aktardı. Şahin, “Ben sizin gadanızı alayım, bu bacınız size kurban olsun. Şu duvarların,şu kaldırımların dili olsada konuşsa. Bu meydan 31 Mart’ta yeni bir zaferin işareti olacak, Gaziantep 31 Mart’ta yeni bir destan yazacak inşallah”dedi.

ÖNCE MEMLEKET DİYORUZ

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye yola çıktıklarını söyleyen Şahin, ”Önce memleket önce millet’ dedik, durmak yok AK Parti ile yola devam dedik, memleket işi gönül işidir dedik. Kutsal değerler üzerine kutsal ittifak kurduk. Zillet ittifakına karşı millet ittifakı, cumhur ittifakı bir olma ittifakıdır, bir ilke ittifakıdır. Biz başkaları gibi sırtımızı başkalarına dayamadık, biz hakka hizmet halka hizmet anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Yusuf Aleyhisselam'ı kuyudan, Yunus Aleyhisselam'ı balığın karnından çıkaran güce inandık, samimiyetle tevazuyla, gayretle önce millet, önce memleket diyoruz” dedi.

YANIMIZDA HALK VAR

1 Nisan’da ustalık dönemine başlayacağını söyleyen Şahin,”1 Nisan’da belediye başkanlarımla birlikte teşkilatımla, güçlü bir Ankara’yla, milletvekillerimle, bakanımla, liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yerel kalkınmanın ustalık dönemi başlayacak. Bu ekip imanlı bir ekip, bu ekip çalışkan bir ekip, samimiyetle gayretle yolumuza devam edeceğiz. Gücümüzü bacılarımdan, analarımdan alıyorum. Babalarım dağ gibi arkamda gençlerin heyecanı yolumuz aydınlatıyor. Sizinle pazara kadar değil mezara kadar birlikteyiz. Arkamızda Şahinbey’in torunları var, arkamızda Şehitkamil’in torunları var, üzerimizde hak, yanımızda halk var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Adayı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi. Meral KINACILAR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi DAvut Gül, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, ilçe başkanları ve milletvekilleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum