1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Miniklere özel hediye
Miniklere özel hediye

Miniklere özel hediye

Şehitkamil Belediyesi tarafından 980 ana sınıfı öğrencisine kırtasiye seti hediye edildi.

A+A-

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Bu konuda da Rıdvan Başkanımızı ve ekibini de yürekten tebrik ediyorum. 2009 yılından beri bu uygulamayı devam ettiriyor. Bazen heyecanla bir projeyi yapıyorsun ama devamı gelmiyor ama burada 2009 yılından beri uygulanan bir sistem var” dedi.

Eğitimin her kademesine verdiği desteklere devam eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu kez anaokulu öğrencilerinin destekçisi oldu. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren 25 aile merkezinde açılan 49 ana sınıfı şubesinde eğitim gören 980 öğrenciye kırtasiye seti armağan edildi. Şehitkamil Nikah Salonu’nda (ŞNS) düzenlenen programa; Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı,  öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynleri katıldılar. Şehitkamil Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana sağlanan anaokulu hizmetinden bugüne kadar 15 bin 314 öğrenci yararlandı. Öğrenciler, ana sınıflarında eğitim görürken, anneleri de aile merkezinde farklı branşlarda açılan kurslardan faydalanıyor. Aile içi iletişimin güçlendirilmesi, çok yönlü kişisel gelişim, bireylerin akademik gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanan proje kapsamında aile danışmanlığı hizmeti de veriliyor.

MALZEMELER ÇOK ÖNEMLİ

Programda konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Şehitkamil Belediyesinin eğitim başta olmak üzere kamu hizmetlerine vermiş olduğu destekleri biliyoruz. Bugünkü bu programla da bunu açık bir şekilde görüyoruz. Özellikle Şehitkamil Belediyesine bağlı sosyal tesislerin içerisinde ana sınıfının yapılması, bizim derslik yükümüzü azaltıyor. Şu an 49 derslikte eğitim devam ediyor. Bu da şu anlama geliyor, şu an biz bir derslik yapmak istesek, her dersliğin maliyeti 1 milyon TL’nin üzerinde. Yani biz 49 dersliği yapmak istesek yaklaşık 49 Milyon TL’den fazla ihtiyaç var. Parayı bulduk. Her mahallede arsa bulamıyoruz, her mahallede derslik yapacak imkan uygun olmayabiliyor. Dolayısıyla da o mahallelerde yapılan sosyal tesisler içerisinde ana sınıflarının açılması, anneyi rahatlatıyor, çocukları rahatlatıyor, bizleri rahatlatıyor. Her zaman iyi okul, iyi lise deniliyor ama aslında en önemli olan şey okul öncesi eğitimin iyi olması gerekiyor, okul öncesi eğitimin eksiksiz alınması gerekiyor. Burada da annenin ilgisi çok önemli, bu anlamda sizleri tebrik ediyorum. Bu da ilginizin olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Aynı şekilde devam edecek sınıfın olması çok önemli. Bu konuda da Rıdvan Başkanımızı ve ekibini de yürekten tebrik ediyorum. 2009 yılından beri bu uygulamayı devam ettiriyor. Bazen heyecanla bir projeyi yapıyorsun ama devamı gelmiyor ama burada 2009 yılından beri uygulanan bir sistem var. En az onun kadar da kıymetli olan çocukların ihtiyacının da temin edilmesi. Hiçbir ayrım yapmadan bütün çocuklara bu kırtasiye malzemelerinin verilmesi ve gerçekten kaliteli malzemelerin verilmesi çok çok önemli. Allah, hayırlı ve uğurlu etsin diyorum. Kaymakamımız, Başkanımıza, Milli Eğitim Müdürümüze, mesai arkadaşlarımıza ve bu ekibin en önemli parçası olan velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘EĞİTİM ŞEHRİ GAZİANTEP’ OLMA YOLUNDA HEP BİRLİKTE İLERLİYORUZ

Programda konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Sayın Valimizin önderliğinde, ‘Eğitim Şehri Gaziantep’ olma yolunda hep birlikte ilerliyoruz. Başta Sayın Valimizin göstermiş olduğu direktifler doğrultusunda Şehitkamil Kaymakamımız, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüzden aldığımız desteklerle bu faaliyetleri devam ettiriyoruz. Şehitkamil Belediyesi olarak eğitimin, sporun, sanatın, kültürel etkinliklerin her safhasında imkanlar dahilinde destek olmaya gayret gösteriyoruz. 2009 yılında başlatmış olduğumuz bu etkinlikleri, 2015 yılına yapmış olduğumuz resmi protokol ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ukdesinde devam ettiriyoruz. Tabii bu iş birliği çerçevesinde bir taraftan öğretmen desteğimizi sağ olsunlar Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü üzerinden alıyoruz. Diğer taraftan velilerimize destek olabilmek adına çocuklarımızın giderlerini belediye bütçesinden karşılıyoruz. Bizim aile merkezlerimizdeki en büyük özelliğimiz; bir tarafta annemiz eğitim alırken, diğer sınıfta da çocuklarının eğitim alıyor olmasıdır. Böylelikle çocukların ilkokula hazırlığını da sağlamış oluyoruz. Bu adaptasyon sürecini burada geçirdikten sonra çocuğumuz, direkt çantasını alıp ilkokul birinci sınıfa gitme imkanına sahip oluyor” ifadelerini kaydetti. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.