1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Minik bilim adamlarından ilginç projeler
Minik bilim adamlarından ilginç projeler

Minik bilim adamlarından ilginç projeler

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri derslerde gördükleri bir çok konuyu üç boyutlu modellere dönüştürerek sergiledi. ‘Etkinliklerimiz...

A+A-

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri derslerde gördükleri bir çok konuyu üç boyutlu modellere dönüştürerek sergiledi. ‘Etkinliklerimiz ve Biz’ konulu sergi büyük ilgi görürken GKV’li öğrenciler bilimsel çalışmalara verdikleri önemle gelecekte daha büyük işlere imza atacakları yönünde sinyaller verdi.
Büyük ilgi gören halka açık sergiyle ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Ortaokulu Müdürü Ali Bozgeyik “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 5., 6. ve 7. sınıf öğrencileri fen ve teknoloji derslerinde gördükleri konuları zihinlerinde canlandırarak üç boyutlu modellere dönüştürdüler. Hazırlanan bu modeller ortaokul binasında sergilendi. Öğrencilerin yaparak, yaşayarak ortaya koyduğu özgün ürünlerden oluşan ‘Etkinliklerimiz ve Biz Sergisi’ büyük ilgi gördü. Öğrenme, bireyin kendisinde ve beyninde gerçekleşir. Bireyin kendi öğrenme ortamını kendisinin oluşturması, eğitim araçlarını kendisinin seçmesi ve öğrenme hedeflerini kendisinin belirlemesi, öğrenilen bilginin unutulmamasını sağladığı gibi girişimcilik, karşılaşılan sorunları tanımlayabilme, varsayım üreterek çözüme doğru yakınsama gibi birçok temel becerinin de gelişimine yol açar. Biz ortaokulumuzda, öğrencilerimizi yüreklendirerek, yaparak, yaşayarak öğrenmelerinde kolaylık ve süreklilik sağlamasına ivme kazandıran itici gücü oluşturuyoruz. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri; bireysel ve aynı zamanda takım çalışmaları yaparak, araştırmacı ruhlarını ortaya koyan, başarıyı yakalayan bir kurumda eğitim almaya devam edeceklerdir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.