1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Mimarlardan Fıstık gibi teklif
Mimarlardan Fıstık gibi teklif

Mimarlardan Fıstık gibi teklif

Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, Gaziantep Üniversitesi yeni yönetimine, yüzlerce yetişmiş fıstık ağacının kesilerek çocuk hastanesi yapılacak alanla ilgili bir öneride bulundu.

A+A-

HABER MERAL KINACILAR
Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, çocuk hastanesi olarak düşünülen alanın imar planında tarım alanı, fıstıklık olarak görüldüğünü, plan değişikliği yapılmadan ihale yapıldığı için usülsüz bir işe imza atıldığını belirtirken, "Çocuk Hastanesi'ni Zirve Üniversitesi'nin içine yapalım. Hem Onkoloji Hastanesi de oraya yakın. Hatta Zirve'nin içinde yeni bir hastane kampüsü oluşturulabilir" dedi.

40 TRİLYONLUK İHALE

6 Haziran'da Gaziantep Üniversitesi'ne yazı yazdıklarını ve çocuk hastanesi yapılacak alanın neresi olduğunu sorduklarını belirten Girişken, istedikleri yazının önceki gün geldiğini belirtti. Yazıda, çocuk hastanesi yapılacak alanın imarda tarım alanı, fıstıklık alan olarak olarak geçtiğini, tamamının kamu kamu arazisi olduğunu dile getiren Girişken, "İmarda hastane, sağlık tesisi olarak ya da üniversite alanı olarak görülmeyen bir yere hastane yapmak üzere ihale açıyorsunuz. Önce imar değişikliklerini yapmanız gerekiyor, hala fıstıklık, bağ olarak görülüyor, tarım alanı olarak görünüyor. Önce imar deişikliği yapılmalıydı ancak ona bile gerek duymadan ihaleyi yapmışlar. Yeri hastane için uygun değil. Tarımsal araştırmalar yapılmak için ayrılmış. Fıstık ağaçları kesilecek. Bize gelen bu yazı, 40 Trilyonluk ihalenin de usülsüz olduğunu ispatlıyor. Yani imar plan değişikliği yapılmadan fıstık araştırmanın alanına, tarım alanına, fıstıklık, bağlık alana hastane için ihale yapılıyor" dedi.

YENİDEN KONUŞULMALI

Zirve üniversitesinin Gaziantep üniversitesine bağlandığınını hatırlatan Girişken, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Girişken, "İşte çocuk hastanesi için yeni bir alan doğdu. Her şey kampüs içerisine yapılabilir. Zirve'ye yakın yerde Onkoloji hastanesi de var. Hepsi birleştirilip Zirve'nin içerisinde yeni bir hastane kompleksi olabilir. Diş hekimliğinin yanına Onkoloji hastanesi yapılacak. Fikir güzel, yer yanlış. Kalabalık bir yer. Alın Zirve'ye götürün. Biz üniversiteden kalabalığı, trafiği tekrar değerlendirmelerini talep edeceğiz. Zirve kampüsünde yeni bir yapılanmayı değerlendirmelerini talep ediyoruz. Onkoloji oraya yakın, daha geniş bir onkoloji araştırma yapılabilir, artı çocuk hastanesi tıp fakültesini bile götürsünler. Zirve'nin de orada tıp fakültesi binası var. Üniversite hastanesi orada değerlendirilebilir yeniden. Yeniden bunların konuşulması gerekir" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum