1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Milletin iradesini yenemediler
Milletin iradesini yenemediler

Milletin iradesini yenemediler

Gaziantepli siyasiler, iş dünyası ve kent yöneticileri yayınladıkları mesajlarla FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimini kınadı.

A+A-

ŞAHİN:DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BUNA RASTLAYAMAZSINIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz’da, gövdesini tanklara siper eden, F16’lara kafa tutan kahramanların; istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığının sembolü olduğunu vurguladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan başkan Fatma Şahin, 15 Temmuz gecesinde, ülkenin çok büyük bir sınavdan geçtiğini hatırlattı.

Şahin, “Dünya’nın hiçbir yerine buna rastlayamazsınız. O gece ülkemizde tam anlamıyla ikinci bir Kurtuluş Savaşı yaşanmıştır. 15 Temmuz'da gürleyen topların sesine, fethi müjdeleyen tekbir sesleriyle karşılık veren şehitlerimizi asla unutmadık ve unutmayacağız da. 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması duasıyla, ‘Gün iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen, kadını, erkeği, yaşlısı genci, çocuğu engellisi tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun.”

BAKBAK:DEMOKRASİ TARİHİNE NOT DÜŞTÜLER

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, “Yaşadığımız coğrafya adına bir dönüm noktası olan 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız” dedi.Bakbak mesajında,” Bundan 3 yıl önce ülkemiz büyük bir badire atlattı. Kirli odaklara geçit vermeyen, o gece karanlığı aydınlığa çeviren bu aziz millet dünya demokrasi tarihine geçti. Hem de demokrasi uğruna silahsız sivil mücadelenin emsalsiz örneğini sergileyerek demokrasi tarihine not düştüler. O gece gördük ki üstte gök çökmedikçe, altta yer yarılmadıkça hiçbir güç aziz milletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacak. 15 Temmuz destanındaki kahramanlığını unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız”dedi.

KARADUMAN:EN BÜYÜK KAHRAMANLIK DESTANI 

Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 15 Temmuz darbe girişiminin milletimizin ortak mücadeleci iradesi ve devletin tüm kurumlarının kararlılığı ile başarısız olduğunu söyledi. Karaduman, “15 Temmuz 2016 günü Türk Demokrasi tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir. Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen Gaziantep halkı, Çanakkale ruhuyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak, darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha haykırmış ve 15 Temmuz gecesinde yeni bir destan yazmıştır. Milletimizin bu büyük kahramanlık destanı asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır” dedi.

TAHMAZOĞLU:HİÇ DÜŞÜNMEDEN ŞEHADET ŞERBETİ İÇTİLER

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tüm demokrasi şehitlerini saygı, minnet ve şükranla andığını söyledi.Tahmazoğlu mesajında,”Hain darbe girişimi, Allah'ın izniyle, halkımızın topyekûn sokaklara dökülmesi, sağduyulu kahraman polislerimizin üstün gayretleri, ordumuzun helal süt emmiş er- erbaş, komutanlarımız ve en önemlisi Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere erken seslenmesi ve dirayetiyle hain kalkışma planı başarısız olmuştur. Aziz milletimiz Ecdadımızın Çanakkale’de, Sarıkamış’ta ve Kurtuluş Savaşında ortaya koyduğu destansı mücadeleyle vatanın bağımsızlığı için şehadete yürüdü. O ecdadın 248 kahraman torunları da 15 Temmuz gecesi vatanın ve milletin bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan, hiç düşünmeden şehadet şerbetini içti. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

FADILOĞLU:MİLLETİN İRADESİNİ YENEMEDİLER

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Demokrasiye kast eden hainlerin, milletin iradesini yenemediğini söyledi. Fadıloğlu, “Milletimizin yazdığı destan yaşamaya devam ederken, bu demokrasi mücadelesinde verdiğimiz şehitleri de unutmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü adıyla tarihe geçen bu büyük zaferin üçüncü yıldönümü vesilesiyle bir kez daha aziz ve mübarek kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz gecesi yaşanan şanlı direnişi ve demokrasi zaferinin yıldönümünde kutlu destanı hatırlayacak, hatırlatacak, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından Türkiye’ye, milli iradeye, demokrasiye, ülkemizin birliği ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, vermiş oldukları destansı mücadele sonrası hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine sabır, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

ÖZKEÇECİ:TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, ‘’Bugün, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin aziz kararlılığının, milli birlik ve beraberlik şuurunun bütün dünyaya tekrar gösterildiği bir ders niteliği taşıyan, tarihe altın harflerle yazılan 15 Temmuz.’’ dedi. Özkeçeci,”Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece imanıyla ve yüreğiyle dikilen bu millet, tüm fertleriyle tek yürek olarak sokaklara dökülmüş ve bir kez daha yeri geldiğinde gazi ve şehit olunabileceğini göstermiştir. Tüm Dünya görmüştür ki; bugüne kadar asil kanları ile suladıkları bu toprakların bir karışını bile düşmana teslim etmeyen bu vatanın evlatları, bundan sonrada canları pahasına da olsa kimseye boyun eğmeyecektir. ‘’dedi.

ÇIKMAZ:15 TEMMUZ RUHU UNUTULMAMALI

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Milletimizin 15 Temmuz’da sergilediği destansı kahramanlık her türlü övgünün üzerindedir. 15 Temmuz ruhu asla unutulmamalıdır” dedi. Çıkmaz, “Birlik ve beraberliğimize kast eden ihanet şebekeleri şunu çok iyi bilmelidir ki, milletimiz dün olduğu gibi bugün de yarın da hiçbir zaman demokrasiden, bağımsızlığından ve millet iradesinden taviz vermeyecektir. 15 Temmuz’un yıldönümünde destansı bir mücadele veren milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ederken, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyoruz” dedi.

KİLECİ:ŞAHİT OLDUK

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci; “Hain darbe girişiminin yıldönümünde, özgürlük uğruna şehadete erişen canlarımızı rahmetle anıyor, milli birliğimizi pekiştiren bugünlerin bizi daha da kenetlemesini temenni ediyorum.” dedi. Kileci, ”Elde edilen halk zaferinin, mücadele ruhumuzu tazelerken tüm siyasileri bir araya getirdiğine şahit olduk. İşte Türkiye’nin ihtiyacı, birçok gelişim ve ilerlemeyi beraberinde getirecek olan bu birlik beraberlik ruhudur. Her zorluktan daha güçlü çıkan milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, özgürlük uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi. 

ALTUNKAYA:TÜM DÜNYANIN TAKDİRİNİ KAZANDI

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, “Birlik ve beraberliğimize yönelik yapılan bu ihanet, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanları dolduran milletimizin, darbecilere karşı tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı sergilemesi ile püskürtülmüştür. Milletimizin Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkarak, canı pahasına tankların önüne yatması tüm dünyanın takdirini kazanmıştır. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

KAPLAN:LANETLİYORUZ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, “Türkiye 15 Temmuz hain darbe girişimini püskürterek, dünya demokrasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır” dedi. Kaplan mesajında, “Devletimizi, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimini yıldönümünde bir kez daha lanetliyoruz. 15 Temmuz vesilesi ile hain darbecileri bir kez daha lanetlerken, vatanı uğruna hayatını seve seve veren tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyoruz” ifadelerini kullandı. 

SÖZEN:ÜLKENİN EN UZUN GECESİ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, “Ülkenin en uzun gecesi 15 Temmuz bir milletin top yekün emperyalizme ve onun taşeronlarına karşı direnişi, ülkesine, vatanına ve devletine sahip çıkışının tarihidir” dedi.Sözen, “Direniş, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın öncülüğünde bir milletin dik duruşu, vatanı uğruna, tankların önünde bedenini siper edişidir. Bayrağımıza, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçakça girişim, milletimizin cesur savunması ile püskürtüldü. Hep birlikte kenetlenerek vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan milletimizle ne kadar gurur duysak azdır. 15 Temmuz gecesi şehit düşen vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere aziz milletimize başsağlığı, gazilerimize hayırlı ömürler dilerim” dedi.

 

DEMİR:HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞIYIZ

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, her Türlü darbeyi lanetlediklerini belirtti. Demir, “Demokrasiye ve milli idareye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkartılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülmemiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz” diye konuştu.

ÖZYURT:HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Milletimizin kanıyla, canıyla kazandığı bu büyük destanı hiçbir zaman unutmayacağız.” dedi. Özyurt, “O gece tanka, tüfeğe, uçağa karşı tarihte eşine az rastlanabilecek bir kahramanlık örneği sergileyen aziz milletimiz o karanlık geceyi unutmayacaktır. Milletçe ülkemizin bir daha böyle hain kalkışmalarla karşı karşıya kalmaması için birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, kenetlenmeliyiz. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum." dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.