1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MİLLET MEYDANI OLUYOR
MİLLET MEYDANI OLUYOR

MİLLET MEYDANI OLUYOR

Kamil Ocak stadının Millet Meydanı olacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

A+A-

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Vakit Türkiye Vakti, diyerek yola çıkıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 50'nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz'' dedi. Erdoğan, Ak Parti’nin seçim beyannamesinde bazı illerde millet bahçeleri kurulmasının yer aldığını söyleyerek, "Eski stadın olduğu yere biz şimdi millet bahçesi kuracağız. İstanbul'da öyle. Ankara, Gaziantep'de de öyle" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından gözler meydan ve içerisinde cami, küçük alışveriş yerlerinin planlandığı Kamil Ocak Stadyumu'na çevrildi. 

ANİMASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz çevreciyiz. Bugüne kadar biz diktiğimiz ağaçlarla milyarlarca ağaçlarla nam salmış bir iktidarız. Yeni bir adım daha atacağız. Bazı illerimizde millet bahçeleri kuracağız. Örneğin Konya'da Konya stadı vardı. Onun yerine millet bahçesi. Aynı şekilde Eskişehir. Eski stadın olduğu yere biz şimdi millet bahçesi kuracağız. İstanbul'da öyle. Ankara, Gaziantep'de de öyle. Atatürk havalimanı millet bahçesi olacak. Şu anda animasyon çalışmaları yürüyor. Birçok yapılmış olan stadları onların eski stadlarını bunlara dönüştürelim diyoruz. Yemyeşil halkımızın gidip geleceği yerler olsun. Halk gitsin gelsin bunlara ihtiyaç var" diye konuştu.

HAVA YOLU ULAŞTIRMA KAPASİTESİ ARTACAK

Erdoğan seçim Beyannamesinde havayolu ulaştırma kapasitesinin artacağını söyledi. Gaziantep havalimanı terminal binasının projelerinin tamamlanacağını belirten Erdoğan, "AB Bölgesel Gelişme ve Yapısal Araçların Koordinasyonu Faslı çerçevesinde katılım öncesi mali yardımların etkin kullanımına dönük çalış- malarımız devam etmektedir. Adana, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Malatya, Mardin, Mersin, Şanlıurfa ve Van’da uyguladığımız Cazibe Merkezlerini Destekleyeceğiz" 

ŞEHİR HASTANELERİ

"Mersin, Adana, Yozgat, Isparta ve Kayseri Şehir Hastaneleri tamamlanarak hizmete alınmıştır. Ankara Bilkent, Manisa, Elazığ ve Eskişehir Şehir Hastanelerinin 2018 yılında hizmete alınması planlanmaktadır. Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü hizmete alınacak. 

DÖRT YOL HASSA PROJESİ

"Hassa Tüneli (Hatay-Kilis-Gaziantep, 4 adet tünel, 19.240 m.) Bölünmüş Yol 31,33 km ve Çift Tüp Karayolu Tüneli (19.000 m) standardındaki “Dörtyol-Hassa yolu” 2018 yılı Yatırım Programına yeni iş olarak alınmış olup proje çalışmaları devam etmektedir Yeni Terminal Binaları Projesi Gaziantep Havalimanı Terminal Binası 2020, Nevşehir Kapadokya Havalimanı Terminal Binası 2020, Samsun Çarşamba Havalimanı Terminal Binası 2021, Kayseri Havalimanı Terminal Binası 2021, Malatya Havalimanı Terminal Binası 2021 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor"

GAZİRAY PROJESİ

"Gaziray Projesi Gaziantep’teki şehiriçi raylı sistem projesi olup Gaziantep Belediyesi ile birlikte hayata geçirilecektir. (Temel atma töreni 21 Nisan 2018’de gerçekleştirilen projenin 2019 yılında tamamlanması öngörülmektedir."

DÜZBAĞ 2019'DA TAMAMLANACAK

"Gaziantep Düzbağ İçmesuyu Projesi 1,9 milyar TL maliyetli proje kapsamında Gaziantep  kentinin  Düzbağ ve Kartalkaya Barajları’ndan temin edilecek uzun vadeli 2050 yılına kadar içme, kullanma ve endüstri suyunun temini sağlanacaktır. Proje, gelecekte inşa edilecek Düzbağ Barajı’nın mansabında yer alacak olan regülatör, isale hattı,  terfi  sistemi  ve  1 adet  tünelden oluşmaktadır. 2019 yılı sonunda tamamlanması hedeflenmektedir." LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum