1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. MHP'yi AKP'ye EKLEMLEMEK
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

MHP'yi AKP'ye EKLEMLEMEK

A+A-

Korkunun dalga dalga toplumun bütün katlarını kuşattığı bir süreçten geçiyoruz.

İnsanlar şahsi düşüncesini açıklamaktan ya da bir başka söylemle kendini açık etmekten özellikle kaçınıyor. 

Bunun elbette birden fazla nedeni var. Eğer kişi siyasetten ikbal bekliyorsa zamanı ve zemini iyi etüt etme gereği duyuyor. Son kılıçlar çekilip, ayakta kalanlarla birlikte yola devam etmek bu tür baykuşlar için güya akıllı adım ve akılcı yol.

Peki bu durum yalan ve riya değil de nedir ?

Ayağı Genel Merkez siyasetinde, kulağı Muhaliflerden gelecek sese endeksli hinoğlu anlayışının MHP'ye de ülkeye de bir faydası olmayacak. 

Alparslan Türkeş'in partisinin AKP'ye eklemleyerek zevahiri kurtarmaya çalışan Genel Merkez despotizminin sonuçları ortaya çıktı. 

Konsensus'un 5-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında 433 ilçe, 85 seçim Bölgesi ve 81 İl'de gerçekleştirdiği ankete göre MHP yüzde 7 oy kaybı yaşarken, AKP Mevcut oyunu yüzde 54,5 bandına taşıdı. 

Özellikle AKP'yle gerçekleştirilen ittifakların ve MHP'li muhaliflere karşı takınılan tavrın bu düşüşte belirleyici olduğu işaret edilirken, anket sonuçları bir anlamda malumun ilanından öte bir anlam taşımıyor. 

Zira Türk Milliyetçiliğini rölantiyede tutma ve Bozkurtları dizginleme görevi, okyanus ötesi siyasetine karanlıkta göz kırpma tiyatrosuna dönüşünce, mevcut MHP siyasetiyle Türk Milliyetçilerini AKP'ye monte etme teslimiyetçiliği kaçınılmaz oldu. 

Bu süreçte MHP'nin daha önce yürüttüğü amansız muhalefet parantez içinde "Devletin Bekası" savıyla giderek AKP'lileşen MHP'yi yarattı. 

Her muhalif isme bir kulp takan, sesini yükselten her teşkilatı A'dan Z'ye tırpanlayan Genel Merkez siyaseti insan hasatına çıkmış gibi MHP'yi kitleler halinde tasviye ediyor. 

Peki bu durum siyasetin doğasıyla ne kadar uyumlu ? 

Ya da bu vurdulu, kırdılı senaryo doğru mu ? 

Elbette hayır. Peki doğruyu  içerde kalanlardan söyleyecek olan babayiğitlerin cesaret ve erdem sahibi kitleselliği ne vakit harekete geçecek ? 

Demir dağları eriterek yeni bir Ergenekon sürecini başlatacak olanların, siyasetin rantiyecilerine karşı vereceği haysiyet dersi sonunda belirleyici olacaktır diye düşünüyorum. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.