1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP yol gösterdi
MHP yol gösterdi

MHP yol gösterdi

*Bu sabah yeni telefon aldım, İphone'mu bırakıyorum. Bu bireysel bir tepki.

A+A-

*Sürekli can kaybı yaşanan Gaziantep-Nurdağı yolun somut adımlar bekliyoruz

*Adliye-Kalyon Sadyumun arasındaki yoldaki virajlı bölge ıslah edilmeli

*Özdemirbey Caddesindeki trafik kazalarının azalması için tedbir alınmalı

*Sanayideki kiralar dolar üzerinden verilmekten vazgeçilmelidir

*AVM'lerdeki dükkanların döviz üzerinden kiralanmasından vazgeçilmeli

MHP Gaziantep Milletveli Muhittin Taşdoğan ve İl Başkanı Muzaffer Çelik, düzenledikleri ortak basın toplantısında gündemi değerlendirdi, şehrin sorunlarını masaya yatırdı. Amerikan menşeli ürünlerin boykotunu desteklediklerini dile getiren Milletvekili Taşdoğan, "Gaziantep sanayindeki kiralar dolar üzerinden verilmekten vazgeçilmelidir. Alışveriş merkezleri büyük ışıklı cancanlı AVM'lerdeki dükkanların döviz üzerinden kiralanmasından vazgeçilmelidir. Bu sabah yeni telefon aldım, eski telefonumuzu bırakıyorum. Bu bireysel bir tepki. Bu mücadelenin  bir kurtuluş savaşı ruhuyla devam etmesi gerekiyor" dedi.

BOYKOTU DESTEKLİYORUZ

İl binasında yapılan toplantıda konuşan İl başkanı Muzaffer Çelik, Amerikan menşeli ürünlerin boykot edimesiyle ilgili faaliyetleri desteklediklerini söyledi. Çelik, "Ne yazıkki ülkemiz teknoloji üretme konusunda çok geride kalmış, alternatiflerini mutlaka üreterek çözüm bulmamız gerekiyor. Daha köklü, daha kalıcı çözümler üretmemiz gerekiyor. Türk malı ürünlerin bir an önce Tükiye'de üretilebilecek altyapılarının oluşmasıyla ilgili makro düzeydeki politikaları takip ediyoruz. Mikro düzeyde de yerel politikalarda da elimizden gelen desteği sağlayacağız" dedi. 

YENİ BİR KURTULUŞ MÜCADELESİ

Dünya ekonomisinin yüzde 60 kısmına savaş açan ABD'nin, 30 ülke ile ticaret savaşına tutuştuğunu belirterek, "ABD halkının da sorgulamaya başladığı Trump yönetimi panik halindedir. Türkiye'nin bağmısız ve güçlü ekonomik duruşunu kıramayan ABD yönetimi papaz bahanesi ile ülkemize saldırı halindedir. Bu saldırılar karşısında birlik ve beraberlik içerisinde mücadele eden hükümetimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş dünyamız dik duruşu ile yeni bir kurtuluş mücadelesi vermektedir" dedi.

GAZİANTEP BU SIKINTILI GÜNLERİ AŞACAK

Kriz içinde olmayan Türk ekonomisinin bu saldırıları bir an önce bertaraf edeceğini belirten Çelik, "Bir ekonomi ve sanayi şehri olan Gaziantep bu sıkıntılı günleri örnek bir şekilde aşıp Gazilik unvanını hak ettiğini bir kez daha kanıtlayacaktır. Ülkemize karşı yürütülen operasyonlara karşı ve ABD menşeli ürünlerin boykotunu destekliyoruz. Bununla beraber sanayi şehri olan Gaziantepimizde üretilecek katma değeri yüksek markaların oluşması konusunda MHP olarak her türlü yardım ve teknik desteği sunabileceğimizi hatırlatmak isterim" diye konuştu.

ACİLEN BU YOLLAR ISLAH EDİLMELİ

Trafik konusunda vatandaşlardan gelen şikayetleri de dile getiren Çelik şunları söyledi:"Sürekli can kaybı yaşanan Gaziantep-Nurdağı yolunun bir an önce ıslah edilmesi konusunda somut adımlar bekliyoruz. Adliye-Kalyon Sadyumun arasındaki Basra yolu olarak da bilinen cadde üzerindeki virajlı bölgenin de ıslahı konusunda somut adımlar atılmalıdır. Düztepe-Şehir merkezi arasındaki Özdemirbey Caddesi üzerinde yaşanan trafik kazalarının azalması için yaya geçitlerinin daha belirgin hale getirilmesi ve tedbir alınması gerekir."

ÜNİVERSİTE CİVARINDA SOSYAL ALAN YOK

Üniversite tercihlerinde Gaziantep'in yeterli seviyede tanıtımının yapılmaması ve üniversite civarında öğrencilerin istifade edeceği yeterli sosyal alanın bulunmamasının da ayrı bir sorun olduğunu belirten Çelik, "Günübirlik kiraya verilen daireler için yeterli kontrollerin yapılmamaması ve akabinde oluşan asayiş olaylarının yoğunlaşması dikkat çekmektedir. Konunun çözümü için bu alanda denetim mekanizmalarının hayata geçmesi gerekmektedir" dedi.

SPOR KULÜPLERİ BÜTÇELERİNİ TL ÜZERİNDEN YAPMALI

İl Başkanı da sorular üzerine, "Türkiye'nin ekonomik politikalarıyla ilgili bir dalgalanma sözkonusu değil. Saldırılardan kaynaklanan bir dengesizlik sözkonusu. Bir an önce bertaraf edilecek daha iyi günlere geçilecek. Bu kuşatmayı da yarıp geçeceğiz. Bununla beraber futbol kulüpleri başta olmak üzere spor kulüplerininde ekonomik bütçelerinin Türk lirası üzerinden yapmasının faydalı olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

TAŞDOĞAN:IPHONE TELEFONUMU BIRAKIYORUM

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan da, gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD menşeli ürünlerle ilgili bir soru üzerine Taşdoğan, "Bu sabah yeni telefon aldım, eski telefonumuzu bırakıyorum. Bu bireysel bir tepki. Yerli ve milli olan üretildiğinde ihtiyacımızı görecek yerli ve milliyi de kullanmaya devam etmek istiyorum. Bugün itibariyle bende iphonemi kullanmayı bırakıyorum.  Bu mücadelenin  bir kurtuluş savaşı ruhuyla devam etmesi gerekiyor. Türkiye Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin dediği gibi kurla kurulmadı, dövizle devrilmez. Bunu göstermek istiyoruz ve bu mücadeleyi yapmak istiyoruz. Devletimizin yöneticilerinden de kurla yaptığı işlemlerden vazgeçmesini tavsiye ediyoruz. Özel sektörümüzün bu kur savaşında büyük yara alıp büyük iflasların gelmemesi içinde hükümetimizin tedbir almasını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

KUR SAVAŞINDA HER TÜRLÜ TEDBİRİN ARKASINDAYIZ

'Bu bir savaştır, bu  bir kriz değildir, bu bir ekonomik saldırıdır' diyen Taşdoğan, "Türkiye çok saldırı gördü bu topraklara geldiğimiz günden beri çeşit çeşit saldırı gördük. Bunun da üstesinden geleceğiz. Bu planı da kafalarına geçireceğiz. Rahip Brunsoy'u istiyorlarsa ülkemizde ajanlık yaptığı bilgileri ulaşan bağımsız Türk adaletinin verdiği karara tüm dünya saygı duymalıdır. Şayet bu kadar isteklilerse kendi ülkelerinde suçlu koruyup kollamayı brakmalıdırlar. Pensilvanya'daki teröristi bize teslim edeceklerse bizde rahip Brunsoy'u teslim etmeyi devletimizin düşüneceğine inanıyoruz. Bireysel boykotları destekliyoruz. Devlet boykotunu destekliyoruz. MHP, kur savaşında alınacak her tedbirin arkasındadır" dedi.

KİRALAR DOLAR ÜZERİNDEN OLMASIN

3 Yıldır Türk parasına sahip çıkılması gerektiğini söylediklerini ifade eden Taşdoğan şunları söyledi:"Cumhur ittifakı kurulmadan öncede Cumhurbaşkanımızın Türk parasıyla ilgili yaptığı açıklamaları desteklediğimizi buradan ifade etmiştik. Yine tekrar ediyorum Gaziantep sanayindeki kiralar dolar üzerinden verilmekten vazgeçilmelidir. Alışveriş merkezleri büyük ışıklı cancanlı AVM'lerdeki dükkanların döviz üzerinden kiralanmasından vazgeçilmelidir. Türk parasını, Türk lirasını öne çıkaracağımız birtakım girişimleri MHP kurulduğu günden beri destekliyor. Dövizle dalgalı kur sisteminde spekülatif işler olacaktır, olmaması için devletimizin tedbir olması hükümetimizin uyanık olması gerekiyor."

FRANSIZ'A TESLİM OLMAYAN GAZİANTEP DOLARA TESLİM OLMAZ

Gaziantep'in milli birlik ve beraberliğin kalesi olduğunu söyleyen Taşdoğan, "6317 şehidimizi durduk yere vermemiştir bağımsızlığı için vermiştir bu da bir ekonomik bağımsızlık kazanma savaşıdır. Buradada sabırlı olunca başarılı olacağımız garantidir. Gaziantepli olan adalet bakanımıza yapılan komik yaptırım kararı Trump'ın hezeyanlarından biridir. Amerikalı yetkililere bu hezeyanlı kişinin kararlarını tekrar sorgulamalarını tavsiye ediyoruz. Gaziantepli bir bakana yaptırım kararı alan yöneticilere Gaziantep savunmasını hatırlatıyorum. Fransıza teslim olmayan Amerikan dolarına hiç teslim olmaz" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum