1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP 19 Eylül’e kilitlendi
MHP 19 Eylül’e kilitlendi

MHP 19 Eylül’e kilitlendi

MHP 9 ilde yapılması planlanan ve ilki 4 Eylül’de Afyonkarahisar’da düzenlenen İstişare Toplantıları’na 13 il teşkilatının katılımıyla Gaziantep'te devam edecek.

A+A-

19 Eylül’de kentte yapılacak olan toplantıda 12 il ve bağlı ilçe teşkilatları ağırlanacak. 

MHP İl Başkanı Cahit  Çıkmaz, "Söz konusu 9 toplantıdan biri, Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda 19 Eylül 2021 tarihinde, Gaziantep’te gerçekleştirilecektir. Bu vesileyle Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl teşkilatı olarak bizler, bölgemizden 12 il ve bu illere bağlı ilçe teşkilatlarını şehrimizde ağırlama olanağı bulacağız” ifadelerine yer verdi. 

GÜNDEM YOĞUN

Çıkmaz, düzenlenecek toplantının gündemindeki konularla ilgili bilgilendirmede ise, "Toplantılarda Meclis çalışmaları, Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, siyasi, sosyal ve ekonomik gelişmelerin yer aldığı iç ve dış gündem konuları ele alınacaktır. Meclis çalışmalarıyla ilgili üzerinde durulacak hususların başında yeni anayasa hazırlıklarıyla Cumhur İttifakı bünyesinde bu hususta sağlanan mutabakat ve konunun Meclis gündemine getirilmesi gelmektedir. Cumhur İttifakı 2023 vizyonu ve o tarihte yapılacak seçimler için devam edecek olmakla birlikte, bu siyasi mutabakatın Türkiye’nin bütün 21. Yüzyılı kapsayacak küresel hedefler doğrultusunda sürdürülmesi hususu üzerinde durulacaktır" ifadelerini kullandı. 

ÖNEMLİ BİR EVSAHİPLİĞİ

Başkan Çıkmaz, teşkilatlar arasındaki birlikteliğin de perçinleşeceğini söyledi toplantıya en iyi şekilde ev sahipliği yapmak istediklerini de anlatarak, "Söz konusu 9 toplantıdan biri, Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda 19 Eylül 2021 tarihinde, Gaziantep’te gerçekleştirilecektir. Bu vesileyle Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl teşkilatı olarak bizler, bölgemizden 12 il ve bu illere bağlı ilçe teşkilatlarını şehrimizde ağırlama olanağı bulacağız. Bölgemize ve ülkemize ilişkin son derece önemli meselelerin masaya yatırılarak istişare edileceği bu toplantı kapsamında, anlamlı bir bütünün uyumlu parçalarını teşkil eden bölge teşkilatları olarak, birbirimizle hasbihal edip ahenk ve eşgüdümümüzü perçinleyeceğimiz için heyecanlı ve mutluyuz. Gaziantep İl teşkilatı ve ilçe teşkilatları olarak, toplantının mümkün olan en üst düzeyde verimli gerçekleşmesi için gerekli hazırlıklar noktasında çalışmalara başlamış bulunuyoruz" diye konuştu.  HALİL ŞARKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.