1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mezuniyet sevinci
Mezuniyet sevinci

Mezuniyet sevinci

Sanayi Odası ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi’nin (ikinci dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

A+A-

Dördüncü yılını tamamlayan GASİMEP Projesi kapsamında 12. sınıfı tamamlayan 11 makine, 6 metal ve 9 elektrik bölümü öğrencileri olmak üzere toplam 26 öğrenci hem ustalık belgesi hem de meslek lisesi diploması alarak mezun olurken 11. sınıfta okuyan 19 öğrenci de kalfalık belgesi almaya hak kazandı. Mezuniyet töreninde konuşan GSO Yönetim Kurulu Üyesi Başar Küçükparmak, GASİMEP Projesi ile sanayiyi ve mesleki eğitimi bir araya getirerek ikisini bir bütün olarak yürüttüklerini söyledi. 

DİPLOMA VERİLDİ

GASİMEP Projesi kapsamında öğrencilerin hem işletmelerde meslek öğrendiklerini hem de lise eğitimlerini tamamlayarak buradan diploma aldıklarını belirten Küçükparmak, “İlimizdeki mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak hedefiyle sürdürdüğümüz GASİMEP Projesi ile gençlerimize güncel ve teknolojik eğitim imkanları sunuyoruz. Ayrıca ilimizdeki mesleki ve teknik eğitim veren okullar ile özel sektör arasındaki iş birliğini de güçlendirmeyi amaçladığımız GASİMEP Projesi, mesleği olmayan okul eğitimi dışında kalmış kişilerin istihdama kazandırılması noktasında da önemli katkılar sağlıyor. Projemiz ülkemiz genelinde örnek teşkil etti ve artık birçok bölgede buna benzer projeler hayata geçirildi. GASİMEP Projesi’nin Türkiye’de model bir proje olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu proje, öğrencilerimizin işletmelerle eşleştirilmesini, meslek öğrenmelerini ve lise eğitimlerini tamamlayarak buradan diploma almalarını sağlıyor.” dedi. 

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

GASİMEP Projesi’nin önemine vurgu yapan Gaziantep İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Mengilli de proje ile öğrencilerin okulda ve iş yerinde istihdam odaklı olarak yetiştirildiklerini ve mezun oldukları alanlar ile ilgili nitelik kazandıklarını ifade ederek projenin Gaziantep sanayisinde kalifiye personel probleminin ortadan kaldırılması noktasında da büyük önem taşıdığını söyledi. GASİMEP Projesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Ustalık/Kalfalık Belgesi Töreni, öğrencilere sertifikalarının takdim edilmesinin ardından sona erdi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.