1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. MEZOPOTAMYA TAVA, HAVADA BU HAVA
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

MEZOPOTAMYA TAVA, HAVADA BU HAVA

A+A-

 

Bir yanıyla Türkiye'nin uzağında, diğer yanıyla Türkiye'nin tam ortasında.

Bir yanıyla dağlarda terör örgütünün başında, diğer yanıyla medya aracılığıyla basın yoluyla yandaş partinin propaganda amaçlı manevralarıyla Türkiye siyasetinin içinde. 

Murat Karayılan etkisizleştirilip pasifize edilerek kazığa çekilirken, İmralı onun yerine Cemil Bayık'ı atıyor.

Bayık, daha sert söylemlerle, şahince tavırlar peşinde. Maksat yeşillik olsun diyenlerin, süreci yeşile boyama gayretlerinin odağında ise ‘Bu oyunda bende varım, benide farkedin' çabası hemen hissediliyor. 

Ancak İmralı ile Kandil arasında ki frekans bozukluğuna akort tamiri yapma işi BDP'ye düşüyor.

Örgüt içi infazlar, ölüm listeleri gırla gidiyor. Önce öldürüp sonra ölüleri istismar eden örgüt, bu kez Barzani'ye şikayet ediliyor.

"Huylusun, boylusun, Başkansın. Irzımız, canımız sana emanet. Bizi korumaya mecbursun. Elin güçlü. Hükmettiğin bu topraklarda bize himmet eyle. Şu PKK'nın da kulağını bir çekiver"

Barzani'nin işi başından aşkın. Şimdi o petrolden gelecek paranın derdinde. Kerküt nasıl iç edilir hesabı, PKK timlerinin infazından daha önemli.

Azrail ölüm taksimatını hakkaniyet ölçüleriyle yapıyor mu?

Kurşunu ensenemi yemek istersin yoksa beynine mi? Bombalı saldırıda mı gitmek istersin?

Yoksa yaşamak için bir tarla sıçanı gibi yerin altına mı inmeyi mi tercih edersin? Seçenek çok. Tercih sana bırakılmış. Nede olsa bu oyunda adalet var. Adaletten şaşılmaz.

Barzani Selahaddin'deki Sırça köşkünde mutlu, ön adı zaten Mesut.

Amerika memeden keserse İsrail emziriyor. Onlar olmazsa Avrupa imdada yetişiyor. Kürdistan'a analık eden çok. Baba sayısı zaten bilinmiyor. Oda zaten bir muamma. 

Mutlu-Mesut'un kaygısı farklı. Bugünün Hit parçası dört parçanın tekliği üzerine. Fakat Mesut düşünüyor "Bu kadar geniş bir coğrafyaya hükmetmek biraz zor. Yani beni eskisi gibi biplemezlerse?

Ya pozisyonumu kaybedersem? Ya gecenin bir yarısı beni ipek pijamalarımla paketleyi verirse bordo bereliler. Nice olur benim halim?"

Körle yatan şaşı kalkar Mesut'um. Şaşırma. Sabırları taşırma. PKK seni sende AKP'yi şaşırttın. Mezopotamya tava havada bu hava. Şimdi çık, çıkabilirsen işin içinden.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.