1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mesire alanlarında yeni dönem
Mesire alanlarında yeni dönem

Mesire alanlarında yeni dönem

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı Başkan Yardımcısı Osman Toprak başkanlığında yapıldı.

A+A-

 71 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında mesire yerleri Hobi bahçelerine giriş ve çıkış saatleri de teklif karar olarak geldi.

Osman Toprak, gündem dışı getirilen madde ile Burç, Erikçe, Alleben Göleti ve Hobi Bahçelerine giriş ve kapanış saati ilgili bilgi verdi. Toprak, “Buralara giriş saati 07.00, akşam kapanış saati ise 22.00 olacak. İçerideki piknikçilerden ise alanı saat 23.00 itibariyle boşaltmaları istenecek” dedi. 

KİREÇ: TAHMİNİ BÜTÇE BİLİNMELİYDİ

Meclis toplantısında gündemin 63. maddesi görüşülürken söz alan CHP’li meclis üyesi Yılmaz Kireç, 5393 sayılı belediye yasasının 26. maddesinin 2. fıkrası ve belediye meclisi çalışma yönetmeliğinin 11 maddesinin 2. fıkrası uyarınca soru önergesi verdi. Kireç, “Mülkiyeti belediyenize ait imar planında 1 nokta olup 3 kat alanda, Şehitkamil İlçesi Güzelyurt Mahallesi’nde ada 6711 parsel 1’de kayıtlı 1700 metrekarelik taşınmaz parsel 1’de kayıtlı 1613.15 metrekarelik taşınmaz, parsel 3’te kayıtlı 1613 metrekare taşınmazdaki 1177.45 metrekarelik belediyemiz hissesinin 2886 sayılı ihale kanunuyla satışına karar verilmiştir. Söz konusu taşınmazın belediye mülkiyetine ne şekilde geçti? Satışı yapılacak taşınmazların bulunduğu bölgede ne kadar sosyal, teknik, kültürel altyapı olduğu ve sosyal donatı alanlarının o bölgede yaşayan nüfusun ihtiyacını karşılayıp karşılamadığını öğrenmek istiyoruz. Söz konusu taşınmazın satışına neden ihtiyaç duyuldu? Elde edilecek gelirin hangi amaçla kullanılacağını bilmek istiyoruz. Tahmini bedelin belediye meclisinde belirlenip belirlenmeyeceğinin bildirilmesini istiyoruz. Siz satışla ilgili bedelini  encümene devrediyorsunuz. Meclis tabiki yetkiyi encümene devredebilir fakat yetki sınırsız değildir. Belediye meclisindeki arkadaşlar en azından tahmini bütçeyi bilmeliydi. Danıştay’ın buna ilişkin yüzlerce kararı var” diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.