Özellikle Gaziantep Şehir Hastanesi’nde yaşanan sıkıntıların halkın sağlık hizmeti almasını engellediğini ifade eden Meriç, son yapılan atamaların kadro açığını kapatmaya yetmeyeceğine dikkat çekti. 

SAĞLIKSIZ

Gaziantep’te nüfusa oranla hekim sayısının açık ara yetersiz olduğunu belirten Meriç, ‘’Son yapılan hekim atamaları okyanusta damla misali. AKP milletvekilleri Gaziantep’te ortak akıl deyip, Ankara’da kendi aralarında sorun çözmeye kalkarsa sağlıkta skandal bitmez. AKP dışındaki milletvekillerini Ankara’daki görüşmelere davet etmeyen bu anlayış, sorun çözmede de yetersiz kalkıyor. Hal böyle olunca Gaziantep sağlık hizmetlerinde sorunlar artarak devam ediyor’’ dedi. 

KONULAR HALEN CEVAPSIZ

Gaziantep’te halkın sağlık alanındaki tüm şikayetlerine ilişkin konuları TBMM’de gündeme getirdiğini ifade eden Meriç, ‘’Güneş balçıkla sıvanmaya çalışılıyor. Gerçeklerle yüzleşmeden uzak olan AKP anlayışı birkaç atama ile bu sorunlarla ilgileniyorum imajı oluşturmaya çalışılıyor. Ancak sağlıktaki sorun o kadar derin ki, ancak gerçek bir ortak akıl ile çözülebilir. Bunun için AKP’nin bu kibir hastalığından vazgeçerek kentin tüm milletvekillerinin görüşlerine saygı göstermelidir’’ ifadelerini kullandı. 

Tavuk karası hastalığı hayatını kararttı Tavuk karası hastalığı hayatını kararttı

SAĞLIK ÇALIŞTAYI YAPILMALI

Gaziantep’te sağlıkta yaşanan sorunların çözümü için önce gerçeklerin tüm çıplaklığıyla masaya yatırılması gerektiğine vurgu yapan Meriç, ‘’Bu konuda yapılacak en doğru başlangıç geniş katılımlı bir sağlık çalıştayı yapmaktır. Aksi halde günübirlik tedbirler ile bu sorunlar asla ama asla çözülmez. Burada faturayı vatandaş ödüyor. Gaziantep’te dijital kuyrukların yanı sıra ilaca ulaşımda ciddi bir sorun olarak karşımızda duruyor. Sağlıktaki sorunu sadece birkaç hekim atayarak çözdüm diyenler, diğer gerçekleri sümen altı yapıyor’’ diye konuştu.