1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Medikal mühendislikte büyük adım
Medikal mühendislikte büyük adım

Medikal mühendislikte büyük adım

Teknopark ve sektör uzmanları bir araya gelerek “Medikal Mühendislik” alanında yapılabilecek ortak çalışmalar üzerine kapsamlı bir beyin fırtınası gerçekleştirildi.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi ve GAÜN TargeT Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle, GAÜN Tıp ve Mühendislik Fakülteleri Öğretim Elemanları, Teknopark ve sektör uzmanları bir araya gelerek “Medikal Mühendislik” alanında yapılabilecek ortak çalışmalar üzerine kapsamlı bir beyin fırtınası gerçekleştirildi.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Oditoryumu'nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür; “Dünya bir değişim, dönüşüm gösteriyor. Rutin hizmetler sistemde gelişme kaydetmiyor hem de ucuz işçilik artık para etmemeye başladı. Hedef; katma değeri yüksek ürünler veya katma değeri yüksek hizmet üretmektir. Bu iki alanda gelişme kaydeden ülkeler her zaman ileriye doğru atılım yapmaktadırlar. Türkiye son zamanlarda çok büyük atılımlar yapıyor. Özellikle savunma sanayiinde, dünyanın gözlerini kamaştıracak aynı zamanda dikkatlerini çekecek düzeyde atılımlar yaptı" dedi.

BİR ÇOK KONU TARTIŞILDI

Etkinlikte tıbbi cihaz sektörünün önemi ve küresel eğilimler, Ar-Ge ve teknolojiler, yerli üretim ve inovasyon çalışmaları, teknoloji transferi ve tıbbi cihaz pazarı, medikal teknolojide ortak çalışmalar ve işbirlikleri, kümelenme ve destek programları başta olmak üzere birçok konu tartışıldı.  GAÜN Rektör Danışmanı ve Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Elboğa'nın moderatörlüğünü yaptığı, bilgi ve görüşlerin paylaşılarak, ilgili alanlarda işbirliklerinin geliştirilmesi hususunda adımların atıldığı etkinliğe; farklı disiplin ve uzmanlık alanlarında akademisyenler, araştırmacılar, Teknopark firmaları ve çok sayıda öğrenci katıldı.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum