HASTAYA UMUT OLDU

Akciğer kanserinde umut ışığı Akciğer kanserinde umut ışığı

Hastaneye başvuran bir hastanın daha önce mide ameliyatı geçirdiği belirtilen açıklamada, “Mide ile barsaklar arasında yeni bir yol oluşturulmuş olması, daha sonra yapılacak kapalı ameliyatların zorluğunu artırmaktadır. Bu nedenle hasta daha önce tedavi için gittiği 4 farklı büyük merkezde safra kesesi ameliyatının kapalı olarak yapılamayacağı, ancak açık olarak yapılabileceği bilgisini almıştır. Hastamız Gaziantep Medical Point Hastanesi’ne geldiğinde durumu değerlendirilerek kapalı bir ameliyatın mümkün olabileceği sonucuna varıldı.

Kapalı olarak başlanan ameliyatta dikkatli ve hassas bir şekilde karın içindeki tüm yapışıklıklar giderilerek safra kesesine ulaşıldı. İçindeki taşlar ve enfeksiyon nedeniyle enfekte olan şişip gerginleşen safra kesesi daha önce başka merkezlerde kapalı olarak yapılamayacağı söylenmesine rağmen komplikasyonsuz bir şekilde kapalı ameliyatla çıkarılabildi.”

GURURLUYUZ

Prof. Dr. M. Tahir Özer aslında zor ve meşakkatli olan bu ameliyatın modern cerrahi teknik ve ekipmanların kullanımı ve cerrahi ekibin koordineli ve uyum içinde çalışması ile hasta için büyük fayda sağladığı ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini kısaltarak komplikasyonları da önlediğini belirterek zor ve riskli bir cerrahiyi ekip olarak başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz dedi.  Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Kubba ise : “Çağımızın hızla gelişen modern cerrahi teknik ve ekipmanlarını yakından takip ederek ve çatımız altında kullanımını sağlıyor ve  hastalarımızın yaşam kalitesi ile birlikte mutluluğunu da artırmayı hedefliyoruz.” dedi. 
 

Editör: Ebru Kont