Öğrenciler Avrupa gezisine devam ediyor Öğrenciler Avrupa gezisine devam ediyor

En yaşlı üye sıfatıyla Meclis Başkanlığına seçilen Sinop Mebusu Mehmet Şerif Bey ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün temsili olarak açılış konuşmalarıyla başlayan oturumda, öğrenciler dönemin 115 milletvekilini canlandırdı.  Meclis sıralarında o günlerdeki manevi atmosferi yaşayan öğrenciler, meclisin mütareke şartlarında kurulmasına rağmen demokrasiden taviz vermediğini yeniden vurguladı.

ÜLKEYİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in konuşma yaptığı toplantıda çeşitli illerden katılan öğrencilerde katıldıkları illeri temsilen birer konuşma gerçekleştirdi. Birinci Meclis kürsüsünden salonda bulunan arkadaşlarına seslenen Poyraz Ege Bay 23 Nisan’ın Türk milleti için önemine dikkat çekerek Atatürk’ün çocuklara verdiği değer ve önemi işaret ederek “Yarınlarda bu ülkeyi bizler geleceğe taşıyacağız. Çok çalışmalıyız ve ülkemize milletimize faydalı birer bireyler olmalı, bizlere teslim edilecek olan bu cennet vatanı devraldığımızdan daha güçlü gelecek nesillere devretmeliyiz” dedi. 

OKUL MÜDÜRÜ KUTLADI

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilerek tarihi Birinci Melis’te gerçekleştirilen 23 Nisan Özel Oturumuna katılan Poyraz Ege Bay Ankara temaslarını tamamlayarak Gaziantep’e döndü. Bay TBMM’de gerçekleştirilen etkinliklerle ilgili yaşadığı güzel anıları Şehitkamil Empati İlkokulu Müdürü İrfan Balbey, sınıf öğretmeni Handan Babat ve okul arkadaşlarıyla paylaştı. Minik öğrenciyi kutlayan Okul Müdürü Balbey “Okulumuz ve kentimizi başarıyla temsil ettiğin için seni yürekten kutluyor, yaşam boyu başarılar diliyorum” dedi.