Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde geçirdiği lazer ameliyatı sonucu net bir şekilde görmeye başlayan Coşkun Kıvrım, gözlüksüz bir şeklide görmenin mutluluğunu yaşıyor. 20 yıldır gözlük kullanan Kıvrım, “Bu zamana kadar çok geç kalmışım desem yeridir. Çünkü etkisini çok güzel gördüm. Çizdirme işlemi çok güzel geçti” dedi.

Migreni olanlar için iyi haber Migreni olanlar için iyi haber

ÇOK GEÇ KALMIŞIM

Lazer uygulamasından sonra gözlerinin çok net gördüğünü söyleyen Kıvrım, “Yaklaşık 20 yıldır gözlük takıyordum. Göze lazer uygulamasının etkisini çok güzel gördüm, memnun kaldım. Gözlüğü boş yere taşımışım. Bu işlemi herkese öneriyorum. Mutlaka denesinler. Eğer çizdirmek istemiyorlarsa bile gelip bir muayene olsunlar. Çünkü dereceler kişiden kişiye değişiyor. Herkese öneriyorum. Gözlüğün buharlanması, yağmur yağması gibi birçok sıkıntıyla karşılaştım” ifadelerini kullandı.  

TEK BİR AMELİYAT DEĞİL 

Görme işleminin hastadan hastaya değişiklik gösterdiğini ifade eden Doç. Dr. Burak Bilgin, “Refraktif göze lazer uygulamalarında birçok teknik bir arada. Aslında ameliyattan bahsederken tek bir ameliyattan bahsetmiyoruz. Farklı farklı tekniklerden oluşan ameliyat grubuna lazer işlemleri halk arasında göz çizdirme ameliyatları deniliyor. Uyguladığımız tekniğe göre süre değişiyor. Bu işlem dakikalarla ifade ediliyor. Ama asıl cerrahinin temelini oluşturan lazer işlemi lazerle kırma kusurunu düzeltilmesi işlemi saniyelerle ifade edilmekte. Bu uygulamanın tekniğine göre değişmektedir. Hastalarımızı lokal anestezi altında hatta topikal dediğimiz damla anestezisi altında ameliyat ediyoruz. Hastalarımız operasyon sırasında ağrı yaşamıyor. Hastanede yatma olayı yok. İşlem sonrasında hastanın kendisini iyi hissetmesi sonucunda 10 dakika veya 1 saat içinde taburcu ediyoruz. Ameliyat sonrası post-op dönem dediğimiz 1. gün, 1. Hafta ve 1. ay kontrollerimizi yapıyoruz. Hastalarımıza damlalar veriyoruz. Bazı önerilerde bulunuyoruz”