1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kutsal ve onurlu bir görev
Kutsal ve onurlu bir görev

Kutsal ve onurlu bir görev

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle verilen mesajlarda mesleğin kutsallığına ve önemine vurgu yapıldı.

A+A-

KARADUMAN:EN BÜYÜK ZENGİNLİK

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, sağlığın insan için en önemli ve en büyük zenginlik olduğunu belirterek, "Güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı bireylerden oluşan toplumlar ulaşabilir" dedi.

Tüm insanlar için, güvenli bir liman gibi hizmet veren hekimlerin ve sağlık çalışanlarının günlerini kutlayan Karaduman, "Ülkemizde 14 Mart 1919 tarihinden beri “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Kendilerini insan hayatını korumaya ve kurtarmaya vakfetmiş, gayesi insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum“ dedi.

DAĞLI:TIP MESLEĞİ TAKİP GEREKTİRİYOR

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, tıp mesleğinin eğitiminden, icrasına kadar yoğun bir eğitim, emek, gelişim ve günceli takip gerektirdiğini söyledi. Prof. Dr. Dağlı, ilk cerrahhanenin, II. Mahmut döneminde, 1827 yılı 14 Mart’ında, Şehzadebaşı'nda bulunan Tulumbacıbaşı Konağı'nda Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulduğunu anımsatarak, 14 Mart tarihinin bu nedenle Tıp Bayramı olarak kutlandığına vurgu yaptı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk tıbbı ve hekimlerine güveninin “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözleriyle büyük bir anlam kazandığını belirten Prof. Dr. Dağlı, “Büyük Önder’imizin bizlere olan güveni her zaman olduğu gibi yolumuzu aydınlatan ışık olacaktır” dedi.

YILMAZ:NE KADAR TAKDİR ETSEK AZ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz,  zor şartlarda görev yapan bütün sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Yılmaz, "İnsanların hayatlarını paylaşarak, en zor günlerinde hastaların yanında olan, kaliteli ve sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için ellerinden gelen çabayla hastaların sağlık problemlerini çözen sağlık çalışanlarını toplum olarak ne kadar çok takdir etsek azdır. Mesai kavramı olmaksızın, insan yaşamının daha kaliteli olmasında katkı sağlayan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyor ve sağlığa emek vermiş herkese saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

KILIÇ:KUTSAL VE ONURLU BİR GÖREV

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Kılıç yayınladığı mesajında, "En önemli varlığımız olan ruh ve beden sağlığımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri çok büyüktür. Tek gayesi insan yaşamı ve sağlığı olan kıymetli Türk Hekimleri, ebe, hemşire, sağlık memurlarımızın ve bütün sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, onlara mesleklerinin saygınlığına yakışır, rahat çalışabilecekleri ortam ve imkanların sağlanması en büyük dileğimdir. Bu kutsal ve onurlu görevi yerine getiren doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyor, bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin dört bir yanında fedakarca hizmet eden tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum” diye konuştu.

YILDIRIM:ÖZVERİ VE SEVGİ ŞART

Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, tıp mesleğinin tamamen özveri ve sevgiyle yerine getirilen bir meslek olduğunu söyledi. Yıldırım, “Günümüzde her şey çok hızlı gelişiyor. Her alanda yaşanan bu hızlı değişim, tıp mesleği için de geçerli. Tıp alanında günceli takip etmek ve kendini geliştirmek çok büyük önem taşıyor. İnsan sevgisiyle ve fedakarca bu mesleği yerine getiren tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

ÇELENK:BÜYÜK ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORLAR

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep başkanı Mehmet Çelenk sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birinin; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi olduğunu söyledi. Çelenk, "Vatandaşlarımızı en iyi yaşam imkanlarına kavuşturmak, onların sağlık, eğitim ve diğer sosyal hizmetlerden daha iyi yararlanmasını sağlamak için büyük bir özveri ile çalışan doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin tıp bayram’ını kutluyor, tüm hemşerilerime sağlık, huzur dolu günler diliyorum.” dedi. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.